چرا امروز خط 5 متروی تهران دچار اختلال شد؟

به گزارش دیتاپد، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو در خصوص چرایی اختلال خدمت رسانی در خط 5 مترو توضیحاتی ارائه کرد.

چرا امروز خط 5 متروی تهران دچار اختلال شد؟

مهدی شایسته اصل در تبادل نظر با ایسنا، در خصوص دلیل اختلال در سرویس دهی خط 5 مترو گفت: دقت داشته باشید که خط 5 متروی تهران، اولین خط مترو است که افتتاح شده و بدلیل قدیمی بودن، ناوگانش فرسوده است.

وی با بیان این که قطار ها در خط 5 مترو از کابل بالاسری برق می گیرند، اظهار کرد: به دلیل فرسودگی در ساعت 4 صبح امروز قبل از شروع فعالیت خط، کارشناسان متوجه مشکل فنی و پارگی سیم در حوالی ایستگاه متروی گرم دره می شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان این که تکنسین های مترو از ساعات ابتدایی صبح کوشش کردند که این مشکل فنی را رفع نمایند، گفت: تا ساعت 8 صبح این مشکل حل شد و هم اکنون تردد قطار ها عادی است و صرفا قطار در ایستگاه گرم دره توقف ندارد.

شایسته اضافه نمود: البته با هماهنگی های بعمل آمده در ایستگاه وردآورد اتوبوس برای جابه جایی مسافران مهیا می باشد.

وی در خصوص برنامه های مترو برای حل مسائل فنی خط 5 اظهار کرد: در گذشته سیستم ریلی خط 5 بهبود یافت، اما در خصوص بهبود برق بالاسری در سال 1397 قراردادی منعقد شد، اما این قرارداد بدلیل افزایش قیمت مناسب در آن موقع اجرایی نشد.

وی با بیان این که رقم این قرارداد از حدود 15 میلیارد تومان اولیه به حدود 93 میلیارد تومان افزایش پیدا نموده است، ادامه داد: از آذرماه 1400 حدود 10 کیلومتر از راستا این خط برای اولین بار به وسیله مپنا بهسازی شده است که امیدوار هستیم با هماهنگی های بعمل آمده شاهد اتمام این پروژه به وسیله شرکت مپنا ریلی باشیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو اضافه نمود: در حال مذاکره با مدیران شرکت مپنا هستیم که با توجه به اعداد و ارقام اعلامی برای بهسازی برق بالاسری مترو در خط 5 اقداماتی انجام گردد که در حال آنالیز این موضوع هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1401 بروزرسانی: 26 تیر 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2247

به "چرا امروز خط 5 متروی تهران دچار اختلال شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا امروز خط 5 متروی تهران دچار اختلال شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید