پل اسکای واک در چین

به گزارش دیتاپد، اسکای واک (Sky walk) یک پل شیشه‌ای کاملا شفاف است که 300 متر طول و 180 متر ارتفاع دارد و در سال 2015 افتتاح شده است. در این مقاله به معرفی این پل خواهیم پرداخت.

پل اسکای واک در چین

مسئولان ساخت این پل، در استان هنان (Henan) چین، یک پل شیشه‌ای بسیار دلهره‌آور در دل آسمان ساخته‌اند تا بتوانند گردشگران بیشتری جذب کنند. البته ظاهرا در کار خود موفق هستند چون این پل هوایی ترسناک توانسته گردشگران زیادی را که اهل هیجان و ترس می‌باشند را به سوی خود جذب کند. اگر نمی‌دانید شما هم جز این دسته از افراد قرار بگیرید و یا نه، کافی است.

یکی از افرادی که از این پل بالا رفته است، دانش آموزی به نام Li Shu Zhen بود و درباره این پل گفت: هر بار که به پایین نگاهی بیاندازید ناگهان ترس همه وجود شما را خواهد گرفت و قلب شما از ترس خواهد ایستاد اما بعد باید سعی نمایید به مناظر اطراف دقت کنید و نهایت لذت را از آن ببرید.

سازندگان این پل ترسناک در باره آن گفتند که پنل‌های شیشه‌ای طراحی شده می‌توانند در برابر بادهای شدید، زلزله و وزن بیشتر از 700 نفر دوام بیاورند.

به نظر کارشناسان این گونه از پل‌ها بیشتر برای جذب گردشگر ساخته می‌شوند و به عنوان محلی برای رفت و آمد نیستند. کیت براونلی، یکی از متخصصان معماری این پل نیز می‌گوید: ساخت این پل شیشه‌ای با همکاری موزه علوم لندن، همکاری نموده و در این باره می‌گوید: دلیل محبوب بودن و پر طرفدار بودن این پل‌ها، هیجان و ترسی می‌باشد که موقع عبور از روی آن به انسان دست خواهد داد. برای تجربه یک سفر ارزان و پرجاذبه به شما توصیه می‌کنیم با تور ارزان چین همراه شوید.

در سال 2014، یک حادثه وحشتناک باعث گردید تا بازدیدکنندگان از روی پل های شیشه‌ای فرار کنند. در واقع علیرغم اینکه فقط دو هفته از افتتاح پل گذشته بود، قسمتی از اسکای واک که در استان هنان قرار دارد، ترک برداشت و این پارک فورا تعطیل گردید. البته چند روز بعد مسئولین پارک گفتند جای نگرانی نبوده و این ترک‌ها مهم نیستند اما واقعا آیا این پل‌های شیشه‌ای امن هستند. معماری متخصص به نام آدام هولیکا (Adam Holicska) در این باره گفته: این پل‌های شیشه‌ای را متخصصان ماهری از نظر امنیت چک می‌کنند و جای نگران از بابت پل نیست.

انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 768

به "پل اسکای واک در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل اسکای واک در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید