مختاری و مرادیانی صاحب مدال طلا شدند، مردی نقره گرفت

به گزارش دیتاپد، روز دوم رقابت های کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا در سالن دانشگاه ورزشی شهر تایچونگ کشور چین تایپه، در سه وزن کشتی فرنگی و دو وزن کشتی آزاد به خاتمه رسید.

مختاری و مرادیانی صاحب مدال طلا شدند، مردی نقره گرفت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در روز دوم مسابقات کشتی نوجوانان قهرمانی آسیا که امروز (آدینه) در اوزان 54، 58 و 63 کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان 69 و 76 کیلوگرم کشتی آزاد برگزار گردید، محمدرضا مختاری در 58 کیلوگرم فرنگی به مدال طلا دست یافت و رضا مردی در وزن 54 کیلو همین رشته صاحب مدال نقره شد. در کشتی آزاد هم محمدرضا مرادیانی به مدال طلا رسید و سجاد غلامی پنجم شد.

نتایج نهایی مسابقات روز نخست به توضیح زیر است:

رضا مردی در وزن 54 کیلوگرم کشتی فرنگی، در دور اول با نتیجه 2 بر یک از سد پاردیپ از هند گذشت. کشتی گیر کشورمان در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر و امتیاز عالی، صمدبیک اورالوف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در مبارزه سوم خود هونگ ماک از تایلند را 9 بر صفر و با امتیاز عالی شکست داد و به ملاقات فینال راه یافت. مردی ملاقات فینال مقابل آدلیت سیسمبایف از قزاقستان را با نتیجه یک - یک کشتی واگذار کرد و به مدال نقره دست یافت. مدال های برنز این وزن نصیب پاردیب از هندوستان و زولمان ارشنبیکوف از قرقیزستان شد.

محمدرضا مختاری کشتی گیر وزن 58 کیلوگرم کشتی فرنگی در دور اول بزار عظیموف از ترکمنستان را با نتیجه 9 بر یک مغلوب کرد. مختاری در کشتی دوم خود نیز با نتیجه 6 بر صفر اربول باکیروف از قرقیزستان را شکست داد و در نیمه نهایی مقابل کونگ تان نگوین از ویتنام با نتیجه 9 بر یک و ضربه فنی به پیروزی رسید و فینالیست شد. مختاری در مسابقه پایانی با نتیجه 7 بر 5 و ضربه فنی مقابل محمدکودیر یوسپوف از ازبکستان به پیروزی رسید و مدال طلا را به گردن آویخت. در این وزن اربول باکیروف از قرقیزستان و استانیسلاو یاروش از قزاقستان به مدال برنز دست یافتند.

در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی علی ناقوسی در دور اول 4 بر 2 مقابل آلمازبیک ژوریف از قرقیزستان باخت و با توجه به شکست حریف وی در دور بعد، ناقوسی از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن علیخان کوکنوف مقابل هموطن خود دولت لارینوف به رجحان رسید و صاحب مدال طلا شد. مدال های برنز این وزن نصیب سوراب سورابا و دیپاک دیپاکا از هند شد.

سجاد غلامی ملی پوش وزن 69 کیلوگرم کشتی آزاد در گام نخست غلام گوس از پاکستان را با نتیجه 10 بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 2 مغلوب دیاز عسکروف از قزاقستان شد و باتوجه به راه یابی کشتی گیر قزاقستانی به فینال، غلامی درگروه شانس مجدد جیونگ جین از کره جنوبی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به ملاقات رده بندی راه یافت. وی در مسابقه رده بندی با نتیجه یک بر صفر مقابل سوشانت از هند باخت و پنجم شد. در این وزن جیتین از هندوستان به عنوان قهرمانی رسید، دیار عسکروف از قزاقستان به مدال نقره دست یافت و مدال های برنز نصیب هیده تاکادا از ژاپن و سوشانت از هندوستان شد.

محمدرضا مرادیانی در وزن 76 کیلوگرم کشتی آزاد در نخستین مبارزه خود، با حساب 7 بر یک نورعلی ثابتخان از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دوردوم ماگومد شایپوف دیگر کشتی گیر قزاقستانی را 6 بر 5 برد. مرادیانی در مرحله نیمه نهایی سانجای از هندوستان را 3 بر یک مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. وی در کشتی نهایی خود پیروز شد تایسی تسوجی از ژاپن را با نتیجه 4 بر یک شکست دهد و به مدال طلا برسد. مدال های برنز این وزن نصیب بیلگون بایارسایخان از مغولستان و سانجی از هندوستان رسید.

در روز نخست (پنجشنبه) این رقابت ها تیم ایران 5 مدال طلا توسط امید آرامی، محمد مهرابی و محمد حسین وند در اوزان 42، 46 و 50 کیلوگرم کشتی فرنگی و ابوالفضل و مهدی هاشمی در اوزان 85 و 100 کیلوگرم کشتی آزاد شده بود.

رقابت های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ کشور چین تایپه برگزار می گردد که طبق برنامه رقابت ها کشتی گیران اوزان 54، 58 و 63 کیلوگرم کشتی آزاد و 69 و 76 کیلوگرم کشتی فرنگی فردا (شنبه) و کشتی گیران اوزان 42، 46 و 50 کیلوگرم کشتی آزاد و 85 و 100 کیلوگرم کشتی فرنگی نیز روز یکشنبه به مصاف حریفان خود خواهند رفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 956

به "مختاری و مرادیانی صاحب مدال طلا شدند، مردی نقره گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مختاری و مرادیانی صاحب مدال طلا شدند، مردی نقره گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید