مایکروسافت از اپل سبقت گرفت

به گزارش دیتاپد، افزایش ارزش سهام مایکروسافت در روز چهارشنبه، این شرکت را به کنار زدن اپل به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا نزدیک کرد.

مایکروسافت از اپل سبقت گرفت

به گزارش خبرنگاران، آمار رفینیتیو نشان داد ارزش سهام مایکروسافت تحت تاثیر رشد سه ماهه قوی کسب و کار رایانش ابری آزور 4.2 درصد صعود کرد و به رکورد 323.17 دلار رسید و ارزش سرمایه بازار این شرکت نرم افزاری را به 2.426 تریلیون دلار رساند که اندکی پایینتر از ارزش بازار 2.461 تریلیون دلاری اپل بود.

ارزش سهام اپل در آستانه انتشار گزارش اقتصادی این شرکت 0.3 درصد نزول کرد. سرمایه گذاران به توانایی این شرکت برای تامین تقاضا برای آیفون متمرکز شده اند زیرا بحران زنجیره تامین دنیای تامین قطعات را محدود نموده است.

ارزش سهام مایکروسافت سال جاری 45 درصد صعود نموده و تقاضا برای خدمات مبتنی بر ابر، عامل تاثیرگذار در رشد فروش این شرکت بوده است. ارزش سهام اپل در سال میلادی جاری 12 درصد رشد نموده است.

ارزش سرمایه بازار اپل در سال 2010 از مایکروسافت پیش افتاد و آیفون اپل را به برجسته ترین شرکت فناوری مصرف کننده دنیا تبدیل کرد. این دو شرکت در سالهای اخیر به نوبت عنوان ارزشمندترین شرکت وال استریت را اختیار نموده اند و اپل این عنوان را از اواسط سال 2020 حفظ نموده است.

مایکروسافت در گزارشی که روز سه شنبه منتشر کرد، پیش بینی کرد رونق کسب و کار رایانش ابری یاری خواهد نمود سال اقتصادی جاری را با عملکرد قوی به انتها برساند اما هشدار داد مسائل زنجیره تامین واحدهای مهمی مانند فراوری لپ تاپهای سرفیس و کنسولهای بازی ایکس باکس را تحت تاثیر قرار می دهد.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران انتظار دارند عایدی سه ماهه سپتامبر اپل 31 درصد رشد نموده و به 84.8 میلیارد دلار رسیده باشد و این شرکت عایدی خالص یک دلار و 24 سنت را به ازای هر سهم گزارش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2023

به "مایکروسافت از اپل سبقت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت از اپل سبقت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید