فیس بوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشن خود را به گوشی های جدید هواوی نمی دهد

به گزارش دیتاپد، فیس بوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشین را از هواوی سلب کرد. ازاین پس، هواوی نمی تواند گوشی های هوشمند خود را با اپلیکیشن نصب شده فیسبوک به صورت پیش فرض بازار عرضه کند.

فیس بوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشن خود را به گوشی های جدید هواوی نمی دهد

زومیت نوشت: به نظر می رسد هواوی روزهای پرفشاری طی می کند و بعد از آنکه دونالد ترامپ آن را در فهرست سیاه تجاری قرار داد، شرکت های دیگری نیز به تبع ایالات متحده به جمع تحریم کنندگان غول فناوری چینی پیوستند. براساس آخرین اخبار، فیسبوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشن را روی دستگاه های جدید هواوی نمی دهد و به جمع شرکت هایی پیوسته که به همکاری تجاری با هواوی علاقه ای ندارند.

البته، کاربران گوشی های هوشمند هواوی می توانند اپلیکیشن هایی همچون واتساپ و اینستاگرام و فیسبوک را دانلود و روی دستگاه خود نصب و به راحتی ازطریق پلی استور به روزرسانی های لازم را دریافت کنند. فیسبوک در گفت وگویی به رویترزبیان نمود صاحبان گوشی های هوشمند هواوی می توانند به روزرسانی های جدید را دریافت کنند؛ ولی دستگاه های جدید فاقد نسخه پیش فرض نصب اپلیکیشن های واتساپ و اینستاگرم و فیسبوک هستند.

اپلیکیشن های پیش نصب همچون فیسبوک برای فروشندگان گوشی های هوشمند مهم است و اپلیکیشن های کاربردی ازجمله توییتر و Booking.com نیز به صورت پیش نصب در برخی گوشی های هوشمند هواوی در برخی بازارها استفاده می شود. توییتر درباره اخبار جدید اظهارنظر نکرده و هولدینگ Booking نیز هنوز به سؤالات خبرنگار رویترز دراین باره، پاسخی نداده است.

به نظر می رسد فیسبوک به روش متفاوتی درمقایسه با گوگل، هواوی را تحریم کرده است. اواخر اردیبهشت گفته شد گوگل به همکاری تجاری خود با هواوی انتها می دهد و به فاصله کوتاهی، هواوی با انتشار بیانیه ای به قطع همکاری گوگل واکنش نشان داد. البته، گوگل گفته بود صاحبان گوشی های هواوی مسئله ای برای دسترسی به گوگل پلی استور و دانلود اپلیکیشن و به روزرسانی نخواهند داشت؛ ولی به روزرسانی های اندروید برای کاربران گوشی های هوشمند هواوی متوقف خواهد شد. گفتنی است دولت آمریکا مهلت 90 روزه ای به هواوی داده که در ماه اوت به انتها می رسد.

گوگل برای گوشی های هوشمند فعلی هواوی، لایسنس موقتی در نظر گرفته تا بتوانند همچنان به روزرسانی های امنیتی را دریافت کنند. افزون براین، گوشی های هوشمند هواوی که درحال حاضر در فروشگاه ها هنوز فروش نرفته اند یا دستگاه هایی که هنوز به بازار عرضه یا حتی تولید نشده اند، می توانند سرویس های پیش فرض گوگل را دراختیار داشته باشند؛ اما فیسبوک در گفت وگویی با رویترز بیان نمود اجازه نصب اپلیکیشن پیش فرض را به دستگاه هایی نمی دهد که هنوز از خط تولید خارج نشده اند.

بی شک تصمیم جدید فیسبوک به اندازه تحریم های مطرح شده گوگل و ARM نگران کننده نخواهد بود. تحریم های شرکت های مذکور توانایی غول فناوری چینی را در توسعه تراشه های خود و استفاده از سرویس های اندروید محدود می کند که با تصمیم فیسبوک مقایسه کردنی نیست.

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 244

به "فیس بوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشن خود را به گوشی های جدید هواوی نمی دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک اجازه نصب پیش فرض اپلیکیشن خود را به گوشی های جدید هواوی نمی دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید