شناسایی وضعیت مسکن روستایی در 304 روستای اصفهان

به گزارش دیتاپد، غلامحسین خانی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: آنالیز وضعیت مسکن روستایی در قالب اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی از 21 مهر در استان اصفهان شروع و تا 21 آبان ماه ادامه دارد.

شناسایی وضعیت مسکن روستایی در 304 روستای اصفهان

وی با بیان اینکه برای چهارمین بار شاهد اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی هستیم، ادامه داد: این طرح با هدف پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح های عمرانی هر 5 ساله به اجرا در می آید.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان به اجرای سومین دوره طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی اشاره نمود و اضافه نمود: این طرح در سال 92 به اجرا در آمد که با اجرای آن تعداد 41 هزار و 108 واحد روستایی غیر مقاوم شناسایی شد.

وی گفت: تعداد 17 هزار و 338 واحد از طریق تسهیلات ویژه بهسازی مسکن روستایی مقاوم سازی گردیده و تعداد 23 هزار و 770 واحد احتیاج به مقاوم سازی دارد.

خانی با اشاره به اهمیت موضوع اجرای طرح آمارگیری و نقش مهم و اساسی مردم ساکن در روستاها در تحقق این طرح گفت: جمع آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگی های سکونتی و بهداشتی، برنامه ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاه های اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و از اهداف این طرح است.

وی توضیح داد: از ابتدای اجرای طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی تاکنون، تعداد 63 هزار و 738 فقره تسهیلات جهت مقاوم سازی ساختمان ها به متقاضیان پرداخت گردیده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در این طرح 304 روستای (آبادی) استان مورد آمارگیری و مطالعه قرار خواهند گرفت، اضافه نمود: با مشارکت روستائیان و جمع آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می توان در تهیه و اجرای طرح های جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه ریزی ها هدفمند و موثر عمل کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 56

به "شناسایی وضعیت مسکن روستایی در 304 روستای اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی وضعیت مسکن روستایی در 304 روستای اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید