شایعه عجیب درباره حمید مطهری؛ پیشنهاد 8میلیاردی به مربی پرسپولیس

به گزارش دیتاپد، حمید مطهری دستیار اول یحیی گل محمدی در پرسپولیس نقش مهم و پررنگی در پیروزیت های این تیم داشته است. مطهری همگام و همسو با یحیی پیروز ترین کادر فنی دو فصل اخیر فوتبال ایران را تشکل داده اند و این فصل با وجود مسائل فوق العاده ای که در راه جذب بازیکنان دلخواه شان داشتند و با در نظر گرفتن افت فاحش برخی بازیکنان در پست های مهم و کلیدی، از فصل قبل شان هم یک امتیاز بیشتر گرفته اند و شاید اگر استقلال همان فرایند فصول گذشته اش را طی می کرد الان در صدر جدول بی رقیب بودند.

شایعه عجیب درباره حمید مطهری؛ پیشنهاد 8میلیاردی به مربی پرسپولیس

6 پیشنهاد در دو فصل

حمید مطهری هم در میانه فصل قبل و هم این فصل پیشنهادات چشمگیری برای سرمربیگری در لیگ برتر داشته است. مطهری که سال هاست به عنوان دستیار در کادر فنی تیم های مختلف کنار مربیان زیادی کار کرده و تجربه اندوخته با حضور در کادر فنی شهرخودرو و همکاری با یحیی گل محمدی آثار و نشانه های طرز فکر و فلسفه کار خود را حتی در آن تیم میانه نشان داد. مطهری کنار گل محمدی و کادر موفقی که در مشهد کار کردند ضمن ارائه فوتبال خوب و تماشاگرپسند برای اولین بار و شاید آخرین بار برای تیمی از مشهد سهمیه آسیایی گرفتند. با این درخشش، آن کادر فنی با قیمتی گزاف به عنوان مبلغ رضایتنامه به پرسپولیس آمد و به موفقیت های بزرگتر رسید. دو قهرمانی لیگ برتر، یک بار حضور در فینال آسیا و یک سوپرجام.

به سبب این عملکرد خوب حمید مطهری چندین بار با پیشنهاد سرمربیگری روبرو شده، اما هر بار این پیشنهاد را رد کرده است. او طی دو سال اخیر دو بار از نساجی، دو بار از شهر خودرو، یک بار از سایپا و یک بار از نفت مسجدسلیمان پیشنهاد داشته که همگی برایش از نظر مالی شرایط بهتری به وجود می آورد، اما تمام این پیشنهاد ها را به خاطر بردن جام های بیشتر با پرسپولیس و تداوم موفقیت ها رد کرد، ضمن اینکه دوست نداشت برای یحیی رفیق نیمه راه باشد.

پیشنهاد هفتم چشمگیر بود

اما پیشنهاد هفتم برای سرمربیگری حمید مطهری در لیگ برتر چشمگیرتر و مجذوب کننده تر هم بود. آلومینیوم اراک که دوباره رسول خطیبی را به خاطر نتایج ضعیف کنار گذاشته بود قبل از دربی 26 اسفند به حمید مطهری پیشنهاد 8 میلیاردی داد تا در بازی های باقیمانده این فصل و فصل بعد سرمربی تیم اراکی باشد، اما مطهری باز هم به خاطر حضور در پرسپولیس و تداوم موفقیت با کادر فعلی این پیشنهاد را رد کرد.

او در صورت پذیرش این پیشنهاد چند برابر رقم قراردادش با پرسپولیس به عنوان دستیار پول می گرفت، اما حاضر نشد این مسئولیت را بپذیرد. در عین حال او می دانست که آلومینیوم در جام حذفی باید مقابل پرسپولیس قرار گیرد و در دومین بازی که سرمربی این تیم شود باید چنین کار سختی را تجربه کند و به همین علت از این پیشنهاد عبور کرد.

فحاشی اینستاگرامی بعد از بازی حذفی

مطهری پیشنهاد آلومینیوم را رد کرد تا دوران سخت تازه ای را تجربه کند. دورانی که بعد از بازی با تیم اراکی تلخی های فراوانی داشت و او را بشدت آزرده خاطر کرد. بعد از حذف پرسپولیس در جام حذفی و بازی پر انتقاد مقابل آلومینیوم اراک، حمید مطهری از کادر فنی بیشترین انتقاد ها را شنید و البته از سوی هتاکان و زامبی های اینستاگرامی مورد هجوم قرار گرفت که بخشی از این هتاکی ها منسوب به هواداران افراطی پرسپولیس و برخی دیگر مربوط به هواداران رقیب بود.

واقعیت اینکه طی دو سال گذشته مطهری در کنفرانس های مطبوعاتی و مصاحبه هایش جملات و نکاتی به کار برده که استقلالی ها را برآشفته کرده و هر بار که پرسپولیس نتیجه نمی گیرد گروهی از هواداران تیم رقیب با پیش کشیدن همان جملات مثل اینکه باید قوی تر از بهانه های مان باشیم یا ماجرای تمجید لوران بلان از پرسپولیس در جریان بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان در گوا هند، بشدت به مربی پرسپولیس حمله می کنند، ضمن اینکه توقعات ایجاد شده از این مربی فنی باعث شده تا هواداران پرسپولیس هم به صفحه او هجوم برده و ضمن انتقاد های فنی بعضاً از ادبیات بدی استفاده کنند. این بار این اتفاقات در شرایطی رخ داد که یحیی گل محمدی بعد از بازی محبت آمیز با تیم امید در تعطیلات نوروز صفحه اینستاگرامش را غیر فعال کرده بود و مطهری هم ناچار شد تا با بستن بخش کامنت ها و تگ ها و البته بلاک کردن افراد و صفحات فحاش، اجازه ندهد که بیش از این خود و خانواده اش آزرده خاطر شوند.

تصمیم سخت برای فصل بعد

مطهری طی دوران همکاری با گل محمدی بشدت با او متحد و هماهنگ بوده و با وجود تأثیرگذاری و مشورت در تمام امور به یحیی هیچ گاه از مرز های یک دستیار فراتر نرفته و حتی وقتی یکی دو بار از جمله بعد از دربی اخیر صحبت از جانشینی یحیی شد به صراحت به این نکته تأکید داشت که هیچ گاه به گل محمدی پشت نخواهد کرد. با وجود این با در نظر گرفتن سختی های کار در پرسپولیس مثل همین ماجرای عجیب حمله مجازی بعد از بازی آلومینیوم شاید مطهری برای فصل بعد تصمیم دیگری بگیرد. به هر حال او باید از نقطه ای کارش را به عنوان سرمربی آغاز کند و برای همیشه نمی تواند دستیار بماند. با وجود این اگر یحیی با در نظر گرفتن هر اتفاقی در خاتمه این فصل، طبق قراردادش فصل بعد هم سرمربی پرسپولیس باشد کار سختی برای متقاعد کردن مطهری خواهد داشت تا او را کنارش نگه دارد و شاید از حالا باید دنبال مربی خوشفکر و کاربلدی در سطح او باشد. البته مطمئناً برای مطهری هم تصمیم به ترک پرسپولیس بسیار سخت و دردناک خواهد بود و باید دید در آن مقطع چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2215

به "شایعه عجیب درباره حمید مطهری؛ پیشنهاد 8میلیاردی به مربی پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایعه عجیب درباره حمید مطهری؛ پیشنهاد 8میلیاردی به مربی پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید