شاه منصوری: فیفا و AFC صلاحیت تصمیم گیری درباره برگزاری لیگ ایران را ندارند، چند باشگاه آب در آسیاب دشمن می ریزند

به گزارش دیتاپد، کارشناس حقوقی فوتبال معتقد است نامه چند باشگاه لیگ رجحان در صورت ارسال به فیفا و AFC می تواند عواقب بدی برای فوتبال ایران در پی داشته باشد.

شاه منصوری: فیفا و AFC صلاحیت تصمیم گیری درباره برگزاری لیگ ایران را ندارند، چند باشگاه آب در آسیاب دشمن می ریزند

دکتر رضا شاه منصوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره نامه هفت باشگاه لیگ رجحان به فدراسیون فوتبال در مورد تعطیلی مسابقات لیگ برتر و تهدید این باشگاه ها به ارسال نامه به فیفا و AFC گفت: موضوع قابل تأمل و با اهمیت، این است که پروتکل هایی که توسط وزارت ورزش و وزارت بهداشت برای برگزاری مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول به باشگاه ها و فدراسیون ابلاغ شده، در حکم قانون است، یعنی به حدی احترام دارد که قانون احترام دارد.

وی اضافه نمود: رویکرد فیفا نیز دقیقا تابع همین موضوع یعنی رعایت پروتکل ها و برگزاری مسابقات است. در این شرایط اگر از انجام این پروتکل ها ممانعت کنیم یا اینکه بگوییم از مسابقات انصراف می دهیم، یعنی نه تنها به پروتکل ها عمل ننموده ایم، بلکه طبق موازین قانونی، حقوق میزبانی خودمان را هم سلب نموده ایم. در قانون صدور مجوز حرفه ای یکی از موارد بحث ایمنی و امنیت استادیوم ها است، وقتی شما با این نامه اقرار می کنید که توانایی انجام پروتکل های بهداشتی را ندارید، یعنی حق میزبانی خودت تان را سلب می کنید. در این شرایط مطمئن باشید در آینده حق میزبانی ما در سایر مسابقات هم سلب خواهد شد. در حال حاضر بدون اینکه مسئله ای داشته باشیم کشورهایی مثل بحرین، عربستان و امارات برای مسابقات به ایران نمی آیند یا بهانه می آوردند، وای به حال زمانی که باشگاه های خودمان هم بگویند به خاطر مسائل بهداشتی نمی خواهند در مسابقات شرکت نمایند.

کارشناس حقوق بین الملل توضیح داد: شنیدم یک نفر می گفت بازیکنانم مثل فرزندانم هستند و نمی توانم با آنها روبوسی نکنم! این مسائل حرفه ای نیست. این اتفاق نقض پروتکل های بهداشتی است و براساس قانون مجوزهای حرفه ای یکی از شاخصه های مهم، تست ایمنی استادیوم است. یعنی در واقع شما با این عمل یکی از شاخصه های اصلی مجوز حرفه ای را زیر پا گذاشته اید. در این شرایط آب به آسیاب دشمن می ریزیم و در واقع از حق میزبانی خودمان چشم پوشی می کنیم و مطمئن باشید مسائل جدی برای مان به وجود خواهد آمد.

شاه منصوری در پاسخ به این پرسش که آیا فیفا و AFC در صورت ارسال نامه از سوی باشگاه ها به این موضوع ورود خواهند کرد یا خیر؟ گفت: سازمانی داریم به نام سازمان لیگ حرفه ای فوتبال ایران. باشگاه های ایران هم زیر مجموعه و اعضای این سازمان هستند و تمام این مسائل باید درون سازمان لیگ حل گردد. AFC و فیفا از یک سو صلاحیت رسیدگی به این موضوعات را ندارند و از سوی دیگر هم اصلاً دخالت نمی نمایند؛ آن هم به سه دلیل، اول اینکه این موضوع یک امر داخلی است، دوم اینکه موضوع قضایی یا حقوقی نیست و سوم اینکه در حیطه صلاحیت کمیته مسابقات فیفا نیست، چون لیگ ایران توسط کمیته مسابقات فیفا برگزار نمی گردد و از سوی سازمان لیگ داخلی برگزار می گردد. مطمئن باشید این اتفاق هیچ منافعی برای فوتبال ایران نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1217

به "شاه منصوری: فیفا و AFC صلاحیت تصمیم گیری درباره برگزاری لیگ ایران را ندارند، چند باشگاه آب در آسیاب دشمن می ریزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه منصوری: فیفا و AFC صلاحیت تصمیم گیری درباره برگزاری لیگ ایران را ندارند، چند باشگاه آب در آسیاب دشمن می ریزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید