زیست 164گونه پرنده در شهرستان ایرانشهر

به گزارش دیتاپد، رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان با داشتن آب و هوای مناسب محل زیست بیش از 160 گونه پرئنده است.

زیست 164گونه پرنده در شهرستان ایرانشهر

به گزارش دیتاپد به نقل از ایرنا، محمدانور هاشمزهی آدینه 23 خرداد اضافه نمود: شهرستان ایرانشهر با داشتن آب و هوای مساعد، وجود تالاب ها و چشمه زارها، نیزار، جلبک و گز پناهگاه طبیعی برای پرندگان بوجود آورده است.

وی اعلام کرد: زیستگاه پرندگان بومی و تالاب های منطقه بر اثر بارندگی های سال گذشته و سال جاری از آب کافی برخوردار هستند. پرندگان برای تامین آب و ادامه حیات خود در سطح این شهرستان هیچ گونه مسئله ای ندارند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر اضافه نمود: تیهو، کبک، انواع باقرقره، دراج، قمری، سبزقبا، بلبل، گنجشک، عقاب و انواع پرستو از جمله پرندگان بومی هستند که در این شهرستان زیست می نمایند.

وی گفت: شرایط مطلوب آب و هوایی ایرانشهر سبب شده تا پرندگانی مانند تیهو و باقرقره در سال دو بار تخم گذاری نمایند.

هاشمزهی با تاکید برحفظ و نگهداری از پرندگان بومی اعلام کرد: بعضی افراد سودجو اقدام به شکار این پرندگان می نمایند که انتظار می رود مردم برای حفظ و نگهداری آنان همکاری بیشتری با محیط بانان داشته باشند. گرمای هوا سبب می گردد تا پرندگان برای خوردن آب به تالاب ها و چشمه ها روی بیاورند که متاسفانه بعضی افراد با استفاده از این شرایط اقدام به شکار آنها می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1213

به "زیست 164گونه پرنده در شهرستان ایرانشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست 164گونه پرنده در شهرستان ایرانشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید