دربی آسیایی در چه صورتی امشب قطعی می گردد؟

به گزارش دیتاپد، با 40 تیمی شدن لیگ قهرمانان آسیا و صعود 8 تیم از هر منطقه، معادله احتمالات برای معین شدن حریف مرحله یک هشتم نهایی نیز اوج گرفته است؛ اینکه چهار بازی مرحله یک هشتم نهایی در منطقه غرب، بین کدام تیم ها برگزار می گردد و حریف احتمالی نمایندگان ایران چه تیم هایی خواهند بود؟

دربی آسیایی در چه صورتی امشب قطعی می گردد؟

در موقعیت کنونی، به نظر می رسد که علاوه بر پرسپولیس، صعود تیم های الشارجه، الدحیل و السد به عنوان صدرنشین قطعی شده باشد و الهلال هم با کسب دو برد، شانس بالایی برای صعود به عنوان تیم نخست خواهد داشت. در جدول تیم های دوم، باتوجه به کسب 10 امتیاز توسط الوحده و تقابل این تیم با گوآ در هفته پایانی، نماینده امارات را باید یکی از تیم های صعود کننده دانست.

صعود الوحده؛ یک احتمال برای دربی

با این فرض که الوحده یکی از تیم های صعودکننده به مرحله بعدی خواهد بود، شش حالت پدید می آید که فقط یکی، برگزاری دربی پایتخت است. در این شش احتمال، استقلال تاجیکستان، الدحیل قطر، السد قطر، الشارجه امارات و تراکتور ایران دیگر حریفان احتمالی پرسپولیس به شمار می فرایند. اما باتوجه به شانس بسیار کم تراکتور برای صعود، برای رسیدن به یک احتمال قوی تر، میتوان صعود تیم دوم گروه B را از احتمالات حذف و یک تیم با شانس بالا را جایگزین کرد.

رقابت ویژه بین گروه استقلال و السد

در گروه چهارم لیگ قهرمانان که شب گذشته با حذف فولاد همراه بود، شکست النصر معادلات را کاملا بهم ریخت. اکنون در جدول این گروه، تیم دوم میتواند امتیازات 8/9/10 را کسب کند که پایین تر از امتیازات الوحده است. در گروه سوم، آبی پوشان پایتخت احتمالا پیروز به کسب 3 امتیاز مقابل الشرطه خواهند شد یا الاهلی به این امتیاز خواهد رسید که در هر صورت، دست بالاتر را نسبت به السد/النصر خواهند داشت. به هرحال با حفظ احتمال رقابت بین گروه استقلال و السد، چهار احتمال دیگر خواهیم داشت که دو تا، حکم به دربی پایتخت می دهد: 1. صعود استقلال تاجیکستان/الهلال، استقلال، السد و 2. صعود استقلال، السد و الوحده.

دو بازی سرنوشت ساز در ریاض

امشب دو بازی حساس و سرنوشت ساز در گروه A برگزار خواهد شد. اگر استقلال تاجیکستان بتواند شباب الاهلی را شکست دهد و الهلال از سد آلمالیق ازبکستان بگذرد، صعود هر دو تا حد زیادی به مرحله بعدی قطعی خواهد شد و تنها یک شکست پرگل در هفته آخر، منجر به حذفشان می گردد. با صعود استقلال تاجیکستان، حذف السد/النصر و تراکتور/شارجه پدید می آید. در چنین حالتی یعنی صعود تیم های دوم گروه یک، سه و پنج، پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی باید با الدحیل (تیم اول گروه سه) بازی می نماید و استقلال با هم نام تاجیک یا الهلال ملاقات خواهد داشت. دو بازی دیگر هم تقابل الشارجه با الوحده امارات و السد با استقلال تاجیکستان/الهلال خواهد بود. اما امروز باخت نماینده تاجیکستان یا الهلال احتمالات را تغییر می دهد.

دربی پایتخت در چه صورتی قطعی می گردد؟

در صورتی که استقلال تاجیکستان نتواند از دو بازی بعدی حداقل یک برد کسب کند، استقلال تهران مقابل الاهلی شکست نخورد و الشرطه را ببرد و النصر از سد السد بگذرد، شاهد دربی پایتخت خواهیم بود. به عبارت دیگر تساوی یا شکست استقلال تاجیکستان در بازی امروز، فوتبال آسیا را یک گام دیگر به تقابل استقلال - پرسپولیس نزدیک می نماید.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1764

به "دربی آسیایی در چه صورتی امشب قطعی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دربی آسیایی در چه صورتی امشب قطعی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید