جزایر قناری در کجا قرار دارد؟

به گزارش دیتاپد، جزایر قناری که به بهشت اروپا هم شناخته شده است، مقصد گردشگران در سراسر دنیا است. جزایر قناری با سواحل زیبا، جنگل‌های انبوه با طبیعتی بکر و مکان‌های تاریخی یکی از بهترین جاذبه‌های کشور اسپانیا است.

جزایر قناری در کجا قرار دارد؟

قناری یا کاناری از ریشه‌ی لاتین به معنی سگ گرفته شده و جزیره بزرک گراند کاناریا که سومین جزیره بزرگ در بین جزایر قناری می‌باشد، نامی به معنی سگ‌های بزرگ دارد.

نام پرنده قناری از نام این جزیره‌ها گرفته شده و این پرنده‌ها بومی هستند. نام منطقه از نام لاتین آن Insularia Canaria گرفته شده که به معنی جزیره‌ی سگ‌ها می‌باشد. رومیان به خاطر سگ‌های وحشی پراکنده در این جزایر، جزایر سگ‌ها را به آن داده بودند.

جزایر قناری مجمع‌الجزایری ترکیبی از هفت جزیره در اقیانوس اطلس، نزدیک به ساحل مراکش و یکی از 17 منطقه‌ خود مختار اسپانیا بوده و پایتخت آن لاس پالماس می‌باشد. بسیاری از مسیحیان این جزایر، در درجه‌ی اول کاتولیک بودند و مذهب کاتولیک، از زمان فتح مجتمع الجزایر قناری دین اکثریت مردم بود و کندلاریا مرکز زیارتی کاتولیک در این مجمع‌الجزایر می‌باشد. در این مکان کلیسای ویرجین از کندلاریا واقع شده است که مکان حامی مقدس در جزایر قناری است.

پیاده‌روی در طبیعت جزایر قناری بسیار دلچسب و فراموش‌نشدنی بوده و یکی از جاذبه‌های این جزایر به شما می‌رود. ماسکا بهترین مکان برای این کار می‌باشد و دهکده‌ای کوهستانی و بسیار کوچک بوده که بر روی ارتفاع 650 متری از سطح دریا قرار دارد و جمعیت آن به کم‌تر از 100 نفر می‌رسد. جاده‌ای که شما را به این دهکده می‌رساند، باریک و شیب‌دار و پر پیچ و خم است. بسیاری معتقد هستند که ماسکا بعد از کوه تیده، محبوب‌ترین دیدنی جزایر قناری در تنریف به حساب می‌آید.

با وجود آب و هوای عالی و روز‌های بلند آفتابی، ساحل یکی از دلچسب‌ترین جاذبه‌های جزایر قناری است. ساحل دو کیلومتری لاس کانتراس یکی از بهترین سواحل جزایر قناری است که با ماسه‌های طلایی، آب درخشان و آفتاب دلچسب، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب می‌کند. شنا و حمام آفتاب از باید‌های لاس کانتراس هستند، اما ورزش‌های آبی را هم فراموش نکنید. برای تجربه یک سفر پر از جاذبه به شما توصیه می‌کنیم با تور جزایر قناری همراه شوید.

نام هفت جزیره از جزایر قناری به صورت زیر است :

  • لا گومرا (مرکز سان سباستیان لا گومرا)
  • ال هیرو (مرکز والورده)
  • فوئرته‌ونتورا (مرکز پوئرتو دل روساریو)
  • تنریف (مرکز سانتا کروس د تنریفه)
  • گرند کاناریا (مرکز لاس‌پالماس گرن کاناریا)
  • لانزاروته (مرکز آرسیفه)
  • لاپالما (مرکز سانتا کروز لاپالما)

نزدیکترین جزیره از جزایر قناری 108 کیلومتر با کرانه‌ی شمال غربی آفریقا فاصله دارد و  از دو استان سانتا کروس و لاسپالماس تشکیل شده است.

انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 775

به "جزایر قناری در کجا قرار دارد؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "جزایر قناری در کجا قرار دارد؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزایر قناری در کجا قرار دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید