تمرینات ساده ورزشی در خانه برای بالا بردن ایمنی بدن

به گزارش دیتاپد، فعالیت جسمانی منظم با در نظر دریافت اقدامات پیشگیرانه بهداشتی، از مهم ترین عوامل مقابله با ویروس کرونا به شمار می رود.

تمرینات ساده ورزشی در خانه برای بالا بردن ایمنی بدن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ترک اصل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش دیتاپد، با ادامه گسترش ویروس کرونا، مقامات حوزه بهداشت به مردم توصیه می نمایند که از سفرهای غیرضروری پرهیز نمایند و بیشتر در خانه بمانند تا شیوع ویروس محدود گردد، محدودیت های مسافرت، شرکت نکردن در فعالیت های خارج از خانه (مثل مدرسه و دانشگاه) و تعطیلی اماکن ورزشی، فعالیت های جسمانی افراد را به طور قابل توجهی کاهش داده است.

عواقب منفی کاهش فعالیت جسمانی به دلیل در خانه ماندن

در حالی که این روزها توصیه های بهداشتی زیادی در رابطه با اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا می گردد، اما توصیه های عمومی کمی وجود دارد درباره اینکه مردم چه کارهایی باید برای حفظ فعالیت بدنی انجام دهند؟ ماندن در خانه اگرچه راه چاره ایمنی برای جلوگیری از انتقال ویروس از انسان به انسان دیگر محسوب می گردد اما این موضوع به صورت ناخواسته می تواند عواقب منفی از جنبه کاهش فعالیت جسمانی به همراه داشته باشد.

لزوم فعالیت جسمانی در خانه به منظور کارکرد درست سیستم ایمنی بدن

این احتمال زیاد است که ماندن طولانی مدت در خانه باعث کم تحرکی افراد گردد به این صورت که افراد زمان بیشتری را در حالت نشسته و دراز کشیده، هنگام تلویزیون دیدن، کار با گوشی و بازی های رایانه ای، سپری خواهند کرد و کاهش فعالیت جسمانی روزانه و به تبع آن کاهش مصرف انرژی، می تواند سلامتی انسان را به خطر بیاندازد، بنابراین احتیاج است که فعالیت جسمانی در این دوران در خانه ادامه پیدا کند تا سیستم ایمنی به درستی فعالیت کند و سلامتی انسان حفظ گردد.

تمرین در خانه با استفاده از تمرینات آسان، ساده، ایمن و گوناگون برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا و حفظ آمادگی جسمانی، مناسب است و می تواند شامل تمرینات قدرتی، تمرینات کنترلی و تعادلی، تمرینات کششی یا ترکیب این موارد باشد، البته تمرینات دیگری هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

نمونه تمرینات ورزشی در خانه

نمونه هایی از تمریناتی که می توانید در خانه انجام دهید شامل، راه رفتن در خانه، انجام حرکت لانژ در خانه، بالا رفتن از پله ها، بلند شدن و نشستن روی جایگاه یا روی کف خانه، اسکوات روی جایگاه، دراز نشست و شنا سوئدی، تای چی و یوگا از جمله ورزش هایی هستند که در زمان ماندن در خانه می توان انجام داد و به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن یاری کرد.

این تمرینات به سادگی و در هر زمان و با داشتن فضای اندک نیز قابل اجرا هستند. همچنین شما می توانید با دانلود فیلم های ورزشی به وسیله اینترنت یا اپلیکیشن های ورزشی، به انجام فعالیت های جسمانی در خانه، به منظور حفظ عملکرد جسمانی و سلامتی ذهنی خود در این روزهای حساس بپردازید.

تعطیلی باشگاه ها و توصیه ها برای عدم شرکت در فضاهای عمومی مثل پارک ها نباید باعث محدودیت تمام اشکال فعالیت های جسمانی گردد و این مسئله ثابت شده است که ورزش می تواند مزیت های بسیاری برای افراد سالم و حتی برای افراد با بیماری های مختلف داشته باشد.

یک نقل قول معروف از دکتر کن پاول (Ken Powell) این است که فعالیت هرچند کم، بهتر از عدم فعالیت است و این فعالیت هرچه بیشتر گردد بهتر است.

استاندارد ورزش روزانه و هفتگی برای افراد

هدف باید این باشد که حداقل 30 دقیقه ورزش با شدت متوسط به صورت روزانه یا حداقل 20 دقیقه ورزش با شدت بالا به صورت یک روز در میان انجام گردد. بسیار مطلوب خواهد بود اگر در فعالیت های جسمانی از هر دو نوع تمرینات با شدت متوسط و شدت بالا در کنار تمرینات قدرتی رایج، استفاده شوند.

بچه ها، سالمندان، افراد با سابقه بیماری و افرادی که مستعد بیماری های قلبی عروقی و تنفسی هستند باید قبل از آغاز تمرین با یک پزشک مشورت نمایند.

با توجه به نگرانی های مربوط به شیوع ویروس کرونا، ضروری است که اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از عفونت (حفظ بهداشت) انجام گیرد و باید بدانیم که ماندن در خانه یک قدم اساسی برای محدود کردن گسترش ویروس است. با این وجود، ماندن طولانی مدت در خانه می تواند باعث کم تحرکی، اضطراب و افسردگی گردد که نتیجه آن سبک زندگی بی تحرک خواهد بود که این سبک زندگی خطرات مزمن زیادی برای سلامتی انسان دارد و در این برهه ویژه، حفظ فعالیت جسمانی منظم در محیط امن خانه یک راهبرد مهم برای زندگی سالم به شمار می آید.

این مطلب توسط نظام نعمتی (دانشجو دکتری آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی دانشگاه گیلان) ترجمه شده و در اختیار دیتاپد قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 865

به "تمرینات ساده ورزشی در خانه برای بالا بردن ایمنی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرینات ساده ورزشی در خانه برای بالا بردن ایمنی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید