تشریح شرایط پرداخت تسهیلات ریالی صادرات با نرخ های ترجیحی

به گزارش دیتاپد، رئیس سازمان توسعه تجارت از امکان ارائه تسهیلات ریالی سرمایه در گردش صادرات با نرخ های ترجیحی در راستای کاهش هزینه صادرکنندگان در بازار های هدف اطلاع داد.

تشریح شرایط پرداخت تسهیلات ریالی صادرات با نرخ های ترجیحی

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، طی نامه ای از سوی رئیس سازمان توسعه تجارت پرداخت تسهیلات ریالی سرمایه در گردش صادرات با نرخ های ترجیح در راستای کاهش هزینه صادرنمایندگان در بازار های هدف ممکن است.

بر این اساس با توجه به اقدامات صورت گرفته در راستای سپرده گذاری ریالی صندوق توسعه ملی در بانک های عامل، امکان پرداخت تسهیلات ریالی سرمایه در گردش صادرات با نرخ های ترجیحی با هدف کاهش هزینه صادرنمایندگان در بازار های هدف و افزایش قدرت رقابت پذیری آن ها میسر است.

بدین ترتیب صادرنمایندگان در صورت تمایل به دریافت تسهیلات مذکور ضمن مراجعه به سامانه بهین یاب (بخش تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی) می توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

در این بین پس از احراز اهلیت صادراتی متقاضیان به وسیله این سازمان نسبت به ارسال مشخصات صادرنمایندگان واجد شرایط به بانک های عامل (به صورت برخط) با هدف احراز اهلیت اعتباری و پرداخت تسهیلات اقدام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 خرداد 1401 بروزرسانی: 6 خرداد 1401 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 2201

به "تشریح شرایط پرداخت تسهیلات ریالی صادرات با نرخ های ترجیحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح شرایط پرداخت تسهیلات ریالی صادرات با نرخ های ترجیحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید