استقبال منابع طبیعی استان سمنان از طرح های گردشگری کویر

به گزارش دیتاپد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: ارائه طرح های سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در منطقه ها کویری به شرط بهره برداری صحیح از سوی این اداره کل استقبال می گردد.

استقبال منابع طبیعی استان سمنان از طرح های گردشگری کویر

ایرنا: جعفر مرادی حقیقی روز یکشنبه ابراز داشت: رونق توریستی کویری نه تنها سبب رشد مالی مقصد توریستی می گردد، بلکه در صورت بهره برداری صحیح به حفظ عرصه های منابع طبیعی هم یاری می نماید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ادامه داد: عرصه های منابع طبیعی از جمله منطقه ها کویری با توجه به جذابیت و ظرفیت هایی که دارد بستر مناسب برای سرمایه گذاری از جمله توریستی است.

وی اعلام کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از طرح های توریستی در عرصه های ملی به شرط حفظ و نگهداری پوشش گیاهی و بهره برداری مناسب که موجب تخریب مراتع نگردد، استقبال می نماید.

مرادی حقیقی توضیح داد: قسمتی از جنگل ابر برای توریستی و آفرود درنظر گرفته شده است که آفرود سوران در اقدامی خودجوش در جهت آفرود درخت کاشته اند و خودشان با آبیاری از درختان مراقبت می نمایند و چنین اقداماتی ارزشمند است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود: از دیگر اقدامات اثربخش توسعه گردگشری در عرصه های طبیعی می توان به منطقه ها توریستی شهرستان مهدیشهر اشاره نمود که توریستان در هنگام استفاده و بازدید از این منطقه ها بکر برای تقویت پوشش گیاهی بذر بلوط می کارند.

وی تاکید نمود: باید تمهیدی در نظر بگیریم تا طبیعت، تاریخ و فرهنگ منطقه ها دارای ظرفیت جذب توریست در کنار مزیت هایی که برای جامعه کنونی به همراه دارد، برای سال ها و نسل های آینده هم قابل بهره برداری باشد وگرنه توسعه یکجانبه نگر، فاقد برنامه ریزی و مدیریت منجر به ایجاد مسائل فرهنگی، اجتماعی یا زیست محیطی جدیدی در نقاط کویری خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: منطقه ها کویری یکی از مکان های مورد توجه علاقه مندان به حضور در طبیعت است و این بستر در استان سمنان وجود دارد که می تواند به تحقق رویکرد توسعه توریستی در استان یاری کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1876

به "استقبال منابع طبیعی استان سمنان از طرح های گردشگری کویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال منابع طبیعی استان سمنان از طرح های گردشگری کویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید