80 درصد سایت های دولتی آمریکا امنیت ندارند ، از ناسا تا وزارت دادگستری در معرض حملات سایبری هکرها

به گزارش دیتاپد، بیش از 80 وب سایت دولتی ایالات متحده آمریکا ناامن و یا به طور کامل غیر قابل دسترسی است زیرا هیچ کارمندی برای به روزرسانی و اعتبار بخشی به این وب سایت ها حضور ندارد.

80 درصد سایت های دولتی آمریکا امنیت ندارند ، از ناسا تا وزارت دادگستری در معرض حملات سایبری هکرها

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیش از 80 وب سایت دولتی ایالات متحده در وضعیت خطرناک و در آستانه حملات سایبری قرار دارند. علت این موضوع به تعطیلی دولت فدرال و عدم فعالیت کارمندانی مرتبط است که وظیفه تامین امنیت این وبسایت ها را بر عهده داشتند.

سایت هایی که تحت تأثیر این تعطیلی قرار دارند، شامل ناسا، وزارت دادگستری ایالات متحده و دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده می شوند. البته بسیاری از این سایت های دارای پروتکل های امنیتی موقتی هستند که می توانند از هشدارهای امنیتی پیشگیری نمایند اما متاسفانه این سایت ها می توانند به محل انباشت ویروس های مخرب و باج افزارهایی تبدیل شوند که کاربران را آلوده می نمایند.

تعطیلی دولت ایالات متحده برای فضاهای عمومی و فیزیکی هم خطراتی ایجاد نموده و برای مثال فضای اطراف مقر دولت فدرال پر از باله شده است اما به نظر می رسد مسائل سایبری عمیق تر باشد.

بر اساس گزارشها هم اکنون ، بیش از 80 وب سایت دولتی ایالات متحده به دلیل به روز رسانی یک ضعف اعتبار امنیتی که به عنوان یک گواهی TLS شناخته نمی گردد، ناامن یا غیرقابل دسترس هستند.

اکثر سایت های آسیب دیده (مثل ناسا) به کاربران اجازه می دهد که از ورود به صفحه هشدار امنیتی جلوگیری نمایند، اما اگر یک اتصال امن نباشد وب سایت ها می توانند جعل هویت نمایند و اطلاعات حساس (مانند شماره کارت اعتباری و رمز عبور) افراد را سرقت نمایند.

با گذشت بیش از 20 روز از تعطیلی دولت، این تعطیلی را می توان یکی از طولانی ترین رکوردهای تعطیلی دولت دانست .

منبع: انتخاب
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 133

به "80 درصد سایت های دولتی آمریکا امنیت ندارند ، از ناسا تا وزارت دادگستری در معرض حملات سایبری هکرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد سایت های دولتی آمریکا امنیت ندارند ، از ناسا تا وزارت دادگستری در معرض حملات سایبری هکرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید