یمن ، مقام مسئول: امارات به دنبال سیطره بر مرکز استان سقطری است

به گزارش دیتاپد، منبعی در بین مقامات محلی استان سقطری یمن به الجزیره گفت که امارات و شبه نظامیان تحت امر این کشور در حال آماده کردن نقشه ای برای اشغال مرکز این استان هستند.

یمن ، مقام مسئول: امارات به دنبال سیطره بر مرکز استان سقطری است

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منبعی در جنوب یمن شامگاه چهارشنبه به الجزیره گفت که شبه نظامیان تحت حمایت امارات عربی متحده فرماندهی گردان های زمینی ارتش (وابسته به دولت مستعفی) را گرفته اند.

این منبع که از مقامات محلی در استان سقطری (جزیره) است، به این شبکه گفته است که امارات برای حمله به حدیبو و سیطره بر نهادهای دولتی و بندر سُقُطری نقشه ای را آماده نموده است.

حدیبو یا حادیبو مرکز استان سقطری یمن است که به صورت جزیره در دریای عرب و نزدیکی قاره آفریقا قرار گرفته است.

این استان جزیره ای یمن به تازگی شاهد درگیری بین نیروهای مورد حمایت امارات (عمدتاً شورای انتقالی جنوب که این هفته اعلام جدایی و خودمختاری کرد) و نیروهای دولت مستعفی به ریاست منصور هادی است و طی آن بعضی مناطق، از جمله فرودگان بین المللی و پادگان نیروهای مسلح به دست نیروهای هادی افتاد.

دولت منصور هادی بعد از آنکه از صنعاء، پایتخت یمن در سال 2015 فراری شد، شهر عدن (واقع در جنوب غربی) را به عنوان پایتخت موقت انتخاب کرد که اواخر تابستان گذشته با شورش نظامیان تحت امر امارات، عملاً بدون پایتخت مانده است و عمده وزرای آن هم اکنون در پایتخت عربستان سعودی هستند و حمایت این کشور را دارند.

دولت مستعفی می گوید امارات به دنبال تثبت نفوذ خود در این بخش از یمن بوده و می خواهد با حمایت از شبه نظامیان جدایی طلب، یمن را تجزیه کند.

نتیجه بیش از پنج سال لشکرکشی ائتلاف سعودی و اماراتی به یمن علاوه بر کشتار صدها هزار نفر از زن و کودک، تجزیه یمن و برآمدن شبه نظامیان جدایی طلب شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1010

به "یمن ، مقام مسئول: امارات به دنبال سیطره بر مرکز استان سقطری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ، مقام مسئول: امارات به دنبال سیطره بر مرکز استان سقطری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید