یمن، تظاهرات گسترده مردم در استان های مختلف علیه متجاوزان، سعودی و آمریکا نماد واقعی تروریسم هستند

به گزارش دیتاپد، شرکت کنندگان در تظاهرات گسترده در صعده و صنعاء و دیگر استان های یمن ضد آمریکا اعلام کردند که تروریسم واقعی جنایات آمریکا و عربستان است.

یمن، تظاهرات گسترده مردم در استان های مختلف علیه متجاوزان، سعودی و آمریکا نماد واقعی تروریسم هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المیادین امروز دوشنبه 25 ژانویه 2021 ده ها هزار نفر از قشرهای مختلف مردم یمن در تظاهراتی که در محکومیت جنایت های ایالات متحده در شهر صعده یمن برگزار شده بود مشارکت کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در بیانیه این تظاهرات آمده است: تروریسم واقعی چیزی است که ائتلاف آمریکایی ـ سعودی با محاصره بنادر و فرودگاه های یمن انجام می دهند و قرار دادن نام انصارالله در لیست سازمان های تروریستی از جانب واشنگتن بیانگر شکست آمریکا در یمن است.

در ادامه این بیانیه آمده است: اگر آنچه دشمن آمریکایی ـ سعودی انجام می دهد جنایت و تروریسم نیست، پس جنایت و تروریسم کدام است؟

طبق بیانیه مذکور، جنگ یمن در وهله اول یک تجاوز آمریکایی بوده است و واشنگتن از این تجاوز حمایت و برای آن پوشش سیاسی ایجاد می نماید. گروه های تروریستی داعش و القاعده نیز زیر پرچم کشورهای متجاوز در یمن می جنگند.

هم زمان با آن 300 سازمان بین المللی نیز با امضای بیانیه ای از سازمان ملل خواهان هرچه سریع تر به تجاوزات ائتلاف سعودی و اماراتی به یمن که با حمایت غرب صورت می گیرد خاتمه دهد.

در این بیانیه آمده است: در حمله ائتلاف سعودی به یمن از سال 2015 تا به امروز، ده ها هزار یمنی به خاک و خون کشیده شده اند و کشور ویران شده است. سازمان ملل این حمله را بزرگترین فاجعه انسانی دانسته است.

در این بیانیه تأکید شده است: نیمی از ملت یمن در معرض خطر گرسنگی قرار گرفته است و کشور صحنه شیوع بدترین ویروس در تاریخ نوین است و امروز یمن بالاترین میانگین وفات بر اثر کرونا در دنیا را دارد به طوری که از هر 4 نفر، یک نفر جان خود را از دست می دهند.

این جنگ فقط به دلیل ادامه یاری های تسلیحاتی و سیاسی و تبلیغاتی کشورهای غربی به خصوص آمریکا و انگلیس به عربستان ادامه یافته است و غرب یک عامل مهم در این جنگ است و قدرت آن را دارد که بزرگترین بحران انسانی در دنیا را متوقف کند. ما از دولت هایمان می خواهیم:

ـ تجاوز بیگانگان به یمن را متوقف نمایند.

ـ دست از حمایت تسلیحاتی و نظامی از عربستان و امارات بردارند.

ـ به محاصره یمن خاتمه دهند و همه بنادر و اسکله های آن را باز نمایند.

ـ یاری های بشردوستانه به یمن را افزایش دهند.

صنعاء پایتخت یمن هم شاهد حضور گسترده مردم در میدان باب الیمن برای مشارکت در تظاهراتی با عنوان محاصره و تجاوز آمریکایی، جنایتی تروریستی است بوده است که شهروندان همچنان در حال حرکت به سمت این میدان هستند. مردم در این تظاهرات جنایات تروریستی آمریکا و مزدوران سعودی اش علیه ملت یمن را محکوم کردند.

استان های حجه، ذمار، تعز، عمران، ریمه، الجوف و مارب هم شاهد تظاهرات مشابهی در محکومیت جنایات ائتلاف سعودی آمریکایی اماراتی بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1612

به "یمن، تظاهرات گسترده مردم در استان های مختلف علیه متجاوزان، سعودی و آمریکا نماد واقعی تروریسم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن، تظاهرات گسترده مردم در استان های مختلف علیه متجاوزان، سعودی و آمریکا نماد واقعی تروریسم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید