گریفیتس: رهبر انصارالله به تعهداتش درباره توافق سوئد پایبند بود

به گزارش دیتاپد، نماینده سازمان ملل در امور یمن تاکید نمود که سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله در تعهداتش به توافق الحدیده صادق بوده و به وعده هایش در آزادی زندانیان عمل نموده است.

گریفیتس: رهبر انصارالله به تعهداتش درباره توافق سوئد پایبند بود

به گزارش گروه بین الملل دیتاپد، مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن در نشست امروز شورای امنیت گفت که به پیشرفت بزرگی در اجرای توافق سوئد درباره یمن دست یافته ایم.

نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت که سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله در تعهداتش به توافق الحدیده صادق بوده و به وعده هایش در آزادی زندانیان عمل نموده است.

وی تاکید نمود که نمایندگان دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله بر سر مرحله اول استقرار مجدد در الحدیده توافق کردند که از امروز یا فردا اجرایی می گردد.

مارتین گریفیتس توافق استقرار مجدد نیروهای یمنی در الحدیده را مهم خواند و گفت که توافق الحدیده در ورود یاری های انسان محبت آمیز به یمن نقش بسزایی خواهد داشت.

نماینده سازمان ملل در ادامه بر ضرورت تمرکز روی حل سیاسی بحران یمن تاکید و توضیح داد که فرصت بزرگی پیش روی ما برای تحقق پیشرفت توافق درباره تعز طی هفته های آینده وجود دارد.

وی گفت که در چارچوب توافق بین دولت یمن و انصارالله، بر سر آزادی همه زندانیان و اسرا اقدام می کنیم.

سازمان ملل اخیرا اعلام نموده است که طرفین درگیر در یمن، به توافق رسیدند که نیروهای خود را از الحدیده خارج نمایند، ولی هنوز جدول زمانی برای این کار تعیین نشده است.

هیأت صنعاء (دولت نجات ملی) و هیأت دولت مستعفی یمن اواسط آذر ماه گذشته، پس از دو سال توقف مذاکرات، سرانجام گفت و گوها با هدف رسیدن به صلح را در استکهلم سوئد شروع کردند و به توافق رسیدند.

در جریان این مذاکرات قرار بود، نیروهای طرفین در هفتم ژانویه گذشته از الحدیده خارج شوند تا حمله ای به بندرگاه الحدیده صورت نگیرد و زمینه برای ادامه مذاکرات و در نتیجه سرانجام دادن به جنگ چهار ساله یمن فراهم گردد.

دفتر سخنگوی سازمان ملل با انتشار بیانیه ای بیان کرد که طرفین یمنی در مورد مرحله نخست استقرار مجدد و متقابل نیروها به توافق رسیده اند.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 165

به "گریفیتس: رهبر انصارالله به تعهداتش درباره توافق سوئد پایبند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گریفیتس: رهبر انصارالله به تعهداتش درباره توافق سوئد پایبند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید