کوچک تر شدن 2.9 درصدی سفره زنجانی ها

به گزارش دیتاپد، معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: شاخص قیمت در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در استان زنجان نسبت به ماه قبلT 2.9 درصد افزایش نشان می دهد.

کوچک تر شدن 2.9 درصدی سفره زنجانی ها

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش دیتاپد به نقل از ایسنا، ایرج امینی اظهار کرد: تورم عبارت است از افزایش شدید، نامتناسب، معنی دار و غالبا غیرقابل برگشت قیمت ها که جنبه عمومی و حالت مستمر و خودافزا داشته باشد. تورم وضعیتی است که سطح عمومی قیمت ها به طور مداوم و به مرور زمان افزایش می یابد، باید توجه داشت که در رابطه با تورم عنصر زمان و تداوم افزایش سطح عمومی قیمت ها تاثیر دارد.

این مسئول ادامه داد: تورم امکان کاهش قیمت ها بر اثر افزایش بهره وری و رقابت قیمتی فراوریکنندگان را از بین می برد. همچنین شکاف درآمدی فرودست و فرادست را به مرور زمان افزایش می دهد. علاوه بر آن تورم ساختار قیمت های نسبی را به هم ریخته و اطلاعات مالی را مخدوش می نماید.

وی اضافه نمود: تورم ماهیانه در آبان ماه سال جاری عدد شاخص کل (100=1395) استان زنجان به عدد 181.2 رسید که نسبت به ماه قبل 1.9 درصد کاهش را نشان می دهد. با آنالیز شاخص قیمت ماهیانه استان مشاهده می گردد که درصد تغییر شاخص قیمت که از ابتدای سال گذشته فرایند افزایشی خود را آغاز نموده بود، پس از یک وقفه کوتاه سه ماهه در آبان، آذر و دی ماه پارسال، مجددا فرایند افزایشی خود را از بهمن پارسال دوباره آغاز کرد تا اینکه در فروردین سال جاری به عدد 4.2 درصد رسید. از اردیبهشت سال جاری سرعت افزایش نرخ تورم ماهیانه کاهش یافت و به عدد 3 درصد رسید و با ادامه این فرایند در ماه های بعد، در مهر ماه به رقم 1.9 درصد رسید.

امینی توضیح داد: در آبان ماه سال جاریT درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) 25.8 درصد است و این یعنی خانوارهای استان به طور میانگین 25.8 درصد بیشتر از آبان ماه سال گذشته برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه نموده اند که نشان از کاهش 1.3 درصدی نسبت به ماه قبل دارد و این یعنی هزینه ای که خانوارهای استان برای خرید یک مجموعه کالا و خدمات یکسان در مهرماه هزینه نموده اند، نسبت به مهرماه کمتر بوده است.

وی با اشاره به شاخص گروه خوراکی و آشامیدنی، یادآور شد: شاخص قیمت در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در استان زنجان نسبت به ماه قبل 2.9 درصد افزایش نشان می دهد، به همین ترتیب درصد تغییر شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل در گروه مزبور 21 درصد بوده است و بخش خوراکی ها و آشامیدنی ها بیشترین اهمیت و ضریب را در این گروه داشته و در واقع حدود یک سوم شاخص کل از تغییرات قیمتی کالاهای این گروه 32.13 درصد است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان، اعلام نمود: هنگامی که تورم در اقتصاد آغاز می گردد و قیمت ها به طور تورمی بالا می رود، برای مهار تورم و مقابله با آن باید سعی گردد که از نرخ آن به تدریج کاسته گردد؛ علاوه بر آن برای مبارزه با تورم، کاهش سطح مطلق قیمت ها معمولا امکان پذیر نیست، چون همراه با تورم هزینه های فراوری نیز افزایش می یابد و به همین جهت قیمت های تورمی خاصیت چسبندگی پیدا می نماید و به دلیل اینکه این هزینه ها پشت قیمت ها قرار گرفته است، به آسانی قابل کاهش نیست.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 641

به "کوچک تر شدن 2.9 درصدی سفره زنجانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک تر شدن 2.9 درصدی سفره زنجانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید