کتاب نگرشی نوین بر مدیریت تخصصی با رویکرد دینی منتشر شد

به گزارش دیتاپد، ساختار پژوهشی این کتاب ریشه در چشم انداز میان رشته ای و فرهنگی و … دارد که به اقتضای حال و شرایط زمان، مکان، ویژگی های مخااطبان و … با ابعاد فن آوری اطلاعات و دانش روز پیوند خورده است و ثابت گردیده پژوهشها، نگرش ها و نگارش هایی که به صورت میان رشته ای سامان دهی و عرضه گردیده است، بسی ژرف تر، توانمندتر و اثربخش تر بوده و راه توفیق را به کمال پیموده است.

کتاب نگرشی نوین بر مدیریت تخصصی با رویکرد دینی منتشر شد

هدف از نگارش این کتاب پیوندی دیرینه با دو رویکرد علمی و عملی دارد و از این مولفه ها تاثیر می پذیرد. چه بسا رفتار یک مدیر و رهبر، پیرو متغیرهای مستقلی است مانند ویژگی های پیروان، سازمان و شرایط زمان، مکان و …

تعدیل این رفتارها و کنترل غرایز در سایه سار آموزه های دینی است تا با خود مدیریتی یک مدیر باورمند، کارآمدتر عمل کند.

نویسنده در کتاب عرصه های مدیریت تخصصی را به هشت مورد تقسیم نموده است:

مدیریت استراتژیک

مدیریت سلامت و ایمنی

مدیریت بهره وری

مدیریت پروژه

مدیریت زیست محیطی

مدیریت فرهنگی

مدیریت فرآیند

مدیریت کیفیت

در بخشی از کتاب در بیان مفهوم مدیریت رفتار سازمانی آمده است: زندگی و رفتار سازمانی عبارت است از: روینمودهای مشترک افراد بر مبنای فرهنگ سازمانی، ارزش های مشترک، احساس هویت جمعی، جو سازمانی و ادراکات مشترک که برخاسته از روابط رسمی و غیر رسمی سازمانی است. بنابراین مدیریت رفتار سازمانی عبارت است از درک، پیش بینی و کنترل رفتار انسان در سازمان و تعامل افراد و گروه ها در سازمان به منظور بهره وری سازمانی و تحقق هدف های آن.

کتاب نگرشی نوین بر مدیریت تخصصی با رویکرد دینی نوشته احمدعلی افتخاری در 219 صفحه در هزار نسخه با قیمت 20000 تومان توسط انتشارات کتاب آوا در سال 1397 منتشر گردیده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 43

به "کتاب نگرشی نوین بر مدیریت تخصصی با رویکرد دینی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب نگرشی نوین بر مدیریت تخصصی با رویکرد دینی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید