کابوس استقلال در 2 فصل اخیر، آمار ناامیدکننده آبی ها در 15 پنالتی

به گزارش دیتاپد، ضربه پنالتی بهترین فرصتی است که در طول یک بازی برای گلزنی نصیب یک تیم می گردد اما ناکامی استقلال در ضربات پنالتی تبدیل به یک کابوس برای این تیم و هوادارانش شده است.

کابوس استقلال در 2 فصل اخیر، آمار ناامیدکننده آبی ها در 15 پنالتی

به گزارش دیتاپد، استقلال دیشب (دوشنبه) در مصاف با الاهلی عربستان ناکام بود. با از دست دادن ضربه پنالتی توسط وریا غفوری و مردود اعلام شدن گل ارسلان مطهری، شاگردان مجیدی با لشکری از مصدوم، زمین را با باخت 2 بر یک ترک کردند.

موضوعی که بیش از هر چیزی استقلالی ها را آزار می دهد، از دست رفتن ضربات پنالتی این تیم در چند فصل اخیر است که هر بار نام بازیکن جدیدی در این بخش دیده می گردد. بحران ضربات پنالتی در استقلال از زمانی شروع شد که امید ابراهیم بعد از لیگ هفدهم این تیم را به مقصد قطر ترک کرد تا بعد از آن بازیکنان مختلف پنالتی این تیم را بزنند و در این میان معدود بازیکنانی بودند که توانستند دروازه 7.32 متری را از فاصله 11 متری باز نمایند.

از ابتدای لیگ هجدهم تا به امروز، استقلال بیش از هر چیزی در زدن ضربات پنالتی که یک موهبت بزرگ برای هر تیمی محسوب می گردد، ناکام بوده است. در این میان مربیان مختلفی هم با انتخاب پنالتی زن نه چندان مطمئن، مرتکب اشتباه شده اند؛ شفر، استراماچونی و مجیدی، مربیانی بودند که قربانی از دست رفتن پنالتی های استقلال شدند.

استقلالی ها در دو فصل اخیر در رقابت های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا ناکامی های بزرگی روی ضربات پنالتی داشتند که گل شدن هر یک از آن ضربات می توانست منجر به فزونی این تیم گردد.

فصل 98-1397؛ ناکامی مطلق در پنالتی ها

این تیم در فصل 1397-98 که با برگزاری لیگ هجدهم همراه بود، در مجموع پنج بار در باز کردن دروازه از روی نقطه پنالتی ناکام بود و تنها دو بار توانست ضربات پنالتی خود را گل کند. این آمار با احتساب ضربات پنالتی استقلال در جام حذفی مقابل سایپا که با باخت 3 بر یک آبی ها همراه بود، بدتر هم می گردد چرا که شاگردان شفر در آن ملاقات از چهار ضربه پنالتی خود، سه ضربه را از دست دادند.

به طوری کلی استقلالی ها از مجموع 11 بار که پشت ضربه پنالتی قرار گرفتند، تنها توانستند سه ضربه را گل نمایند و هشت بار فرصت گلزنی خود را از دست دادند.

فصل 99-1398؛ پنالتی تبدیل به کابوس می گردد

لیگ نوزدهم برای استقلال با استراماچونی شروع شد و با ناکامی در ضربات پنالتی ادامه یافت. استقلال در این فصل چهار بار در رقابت های مختلف صاحب پنالتی شده که فقط یک بار گلزنی نموده و سه ضربه پنالتی این تیم از دست رفته است.

ناکامی استقلال به گونه ای است که یک داربی دیگر به علت از دست رفتن ضربه پنالتی استقلال توسط علی کریمی با شکست یک بر صفر این تیم همراه شد.

آبی ها بعد از آن بازی مجددا به جام حذفی رسیدند که این بار پنالتی زن تیم عوض شد و در برابر گل ریحان البرز مرتضی تبریزی می توانست بازی را در وقت های معمول با گلزنی از روی نقطه پنالتی تمام کند اما ضربه او هم گل نشد.

تنها پیروزیت استقلال در فصل جاری از روی نقطه پنالتی به بازی با سایپا مربوط می گردد که وریا غفوری از پس ضربه برآمد و پنالتی او تبدیل به گل سوم تیمش شد.

با این وجود تضمینی برای گلزنی وریا از روی پنالتی وجود نداشت و ضربه او در بازی با الاهلی برای سومین بار در دو فصل اخیر از دست رفت. المسیلمی، دروازه بان الاهلی با پیش بینی ضربه او مانع به ثمر رسیدن گل دوم استقلال شد تا آبی ها طعم شکست در آسیا را با از دست رفتن این ضربه تجربه نمایند.

عملکرد ناامیدنماینده استقلال در پنالتی ها؛ 4 گل از 15 پنالتی

به طوری کلی استقلال در دو فصل اخیر، صاحب 15 پنالتی در تمام مسابقات شده که از این تعداد فقط چهار بار توپ از خط دروازه عبور نموده و 11 بار پنالتی از دست رفته است.

بیش از هر بازیکنی وریا غفوری پنالتی های این تیم را از دست داده اما او بهترین گلزن تیمش هم در ضربات پنالتی است که دو بار پیروز به گلزنی شده است.

الحاجی گرو و آرمین سهرابیان هم تنها بازیکنانی هستند که به همراه غفوری توانستند برای استقلال در پنالتی ها گل بزنند که هر دو گل در جام حذفی به ثمر رسیده است.

بازیکنانی مانند مهدی قائدی، روح الله باقری، فرشید باقری، محسن کریمی، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی، علی کریمی، مرتضی تبریزی و وریا غفوری در دو فصل اخیر پنالتی های استقلال از دست داده اند که شمار آن ها به 9 بازیکن می رسد.

در ادامه تصویری از پنالتی های از دست رفته استقلال را مشاهده می کنید: (رنگ آبی مربوط به گل شدن ضربات پنالتی و رنگ قرمز مربوط به از دست رفتن ضربات پنالتی است)

آمار پنالتی ها استقلال در دو فصل اخیر

شماره تاریخ مسابقات نام بازیکن بازی پنالتی نتیجه
1 27 مهر 98 لیگ برتر وریا غفوری سایپا گل شد برد 2-1 استقلال
2 10 آبان 97 جام حذفی الحاجی گرو سایپا گل شد مساوی 2-2
3 10 آبان 97 جام حذفی آرمین سهرابیان سایپا گل شد باخت 3-1 استقلال در پنالتی
4 10 آبان 97 جام حذفی مهدی قائدی سایپا گل نشد باخت 3-1 استقلال در پنالتی
5 10 آبان 97 جام حذفی روح الله باقری سایپا گل نشد باخت 3-1 استقلال در پنالتی
6 10 آبان 97 جام حذفی فرشید باقری سایپا گل نشد باخت 3-1 استقلال در پنالتی
7 1 اسفند 97 لیگ برتر وریا غفوری پارس جنوبی گل نشد برد 2-0 استقلال
8 5 اسفند 97 لیگ برتر محسن کریمی ذوب آهن گل نشد برد 3-0 استقلال
9 10 فروردین 98 لیگ برتر فرشید اسماعیلی پرسپولیس گل نشد باخت 1-0 استقلال
10 26 اردیبهشت 98 لیگ برتر وریا غفوری سپیدرود گل نشد برد 2-0 استقلال
11 30 اردیبهشت 98 لیگ قهرمانان آیاندا پاتوسی العین گل نشد برد 2-1 استقلال
12 31 شهریور 98 لیگ برتر علی کریمی پرسپولیس گل نشد باخت 1-0 استقلال
13 8 مهر 98 لیگ برتر مرتضی تبریزی گل ریحان گل نشد مساوی 1-1
14 29 مهر 98 لیگ برتر وریا غفوری سایپا گل شد برد 4-0 استقلال
15 28 بهمن 98 لیگ قهرمانان وریا غفوری الاهلی گل نشد باخت 2-1 استقلال
منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 912

به "کابوس استقلال در 2 فصل اخیر، آمار ناامیدکننده آبی ها در 15 پنالتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کابوس استقلال در 2 فصل اخیر، آمار ناامیدکننده آبی ها در 15 پنالتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید