پیش بینی بورس امروز ، سیگنال مثبت خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها به بازار

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران : امروز هم بازار قرار است با حمایت حقوقی ها دنبال گردد و این در حالی است که از دید تحلیلگران باید این روزها را در انتظار نشست که دید بالاخره چه اتفاقی پیش روی بازار قرار می گیرد.

پیش بینی بورس امروز ، سیگنال مثبت خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها به بازار

به گزارش خبرنگاران به نقل از دنیای بورس، فرایند معاملات روز گذشته نشان داد تزریق نقدینگی به جهت حمایت از بازار سرمایه، به میزان تعیین در هر روز شروع شده و طبق صحبت های مطرح شده از سوی مسئولان سازمان بورس، حمایت حقوقی ها امروز و فردا نیز ادامه خواهد داشت. روز گذشته صف فروش نمادهای مهم و بزرگی همانند فولاد، فارس، وتجارت و وغدیر جمع شد و افزایش تقاضا در نماد فملی، سهام شرکت ملی مس را تا صف خرید بالا آورد. رنج مثبت در دقایق انتهای معاملات روز گذشته، امیدها برای متعادل شدن بازار در معاملات روز جاری را تقویت کرد و محتمل است آخرین عرضه های هیجانی در بازار امروز به انتها برسد.

شب گذشته گفتگوی ویژه خبری، چند سیگنال مهم برای بازار داشت. محمودرضا خواجه نصیری، عضو هیئت مدیریت شرکت بورس تهران از خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها در معاملات امروز و روزهای آینده اطلاع داد. مسئله ای که در معاملات روز دوشنبه نیز نمایان بود. این حمایت هوشمندانه نه در جهت صف خرید کردن بی جهت سهام مختلف، بلکه در جهت جلوگیری از افت هیجانی آنهاست.

در سوی دیگر امیر هامونی مدیرعامل فرابورس خبر خوشی به سهامداران و فعالان بازار سرمایه داد و از ارتقای 7 برابری هسته معاملات گفت. به گفته او ظرفیت هسته معاملات از 3 هزار تراکنش در ثانیه به 20 هزار تراکنش رسیده است و به این ترتیب دیگر هیچ نمادی حتی عرضه اولیه ها بعد از زمان رسمی بازار معامله نخواهد شد. از سوی هامونی مبنای قیمت گذاری دارادوم را قیمت انتهای معاملات امروز پالایشی ها اعلام نمود تا فرایند عرضه این صندوق پرحاشیه شفاف تر گردد.

با توجه به اتفاقاتی که از انتها معاملات هفته گذشته تا به حال اتفاق افتاده است، می توان ادعا کرد بازار دوباره روی ریل منطقی خود قرار گرفته است. در این شرایط انتظار می رود با انتها افت هیجانی بازار، سهام مختلف بر اساس ارزندگی و میزان افتی که داشته اند جهت مخصوص به خود را طی نمایند. فرایند رو به رشد قیمت فلزات پایه، نفت و همچنین ارز نیما، شرایط را برای انتها اصلاح شاخص کل فراهم نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1341

به "پیش بینی بورس امروز ، سیگنال مثبت خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها به بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بورس امروز ، سیگنال مثبت خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها به بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید