پوتین: با آمریکا اختلاف نظر داریم اما یکدیگر را درک می کنیم، آمریکا و روسیه مسئولیت مهمی در حفظ ثبات راهبردی دنیا دارند

به گزارش دیتاپد، رئیس جمهور روسیه پس از ملاقات با همتای آمریکایی خود در ژنو با اعلام اینکه واشنگتن و مسکو اختلافاتی دارند اما یکدیگر را درک می نمایند، تأکید کرد که آمریکا و روسیه به عنوان بزرگترین قدرت های هسته ای دنیا مسئولیت مهمی در حفظ ثبات راهبردی دنیا دارند.

پوتین: با آمریکا اختلاف نظر داریم اما یکدیگر را درک می کنیم، آمریکا و روسیه مسئولیت مهمی در حفظ ثبات راهبردی دنیا دارند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه پس از ملاقات با همتای آمریکایی خود جو بایدن، در یک نشست خبری در ژنو اعلام نمود که این ملاقات علی رغم اختلافات جدی میان دو کشور، در فضایی خصمانه برگزار نشده است.

پوتین در مورد فضای ملاقاتش با جو بایدن به خبرنگارن گفت: ملاقات با رئیس جمهور بایدن در فضایی خصمانه برگزار نشد. درست است که ما در بسیاری حوزه ها اختلاف نظر داریم اما یکدیگر را درک می کنیم.

و گفتگوها سازنده بود.

وی در مورد مطرح شدن مسائل مرتبط با حملات سایبری اخیر که آمریکا آن را به روسیه نسبت می دهد، گفت: ما توافق کردیم که درباره امنیت سایبری مذاکراتی داشته باشیم. باید این را بدانید که بیشترین حملات سایبری در دنیا از داخل خاک آمریکا صورت می گیرد و کانادا در رتبه دوم واقع شده است. پس از آن نوبت به آمریکای لاتین و بریتانیا می رسد. روسیه در این فهرست جایی ندارد.

رئیس جمهور روسیه اعلام کرد: ما تا به امروز 10 شکایت از آمریکا به دلیل حملات سایبری از خاک روسیه دریافت نموده ایم، اما در مقابل حدود 40 شکایت در رابطه با حملات سایبری از خاک آمریکا به روسیه تسلیم آنها نموده ایم. این شرایط نشان می دهد که باید به مسئله امنیت سایبری با جدیت پرداخته گردد.

وی در مورد صحبت های مرتبط با اوکراین در نشست امروز خود با اوکراین گفت: ما توافق کردیم که وزرای خارجه دو کشور درباره طیف گسترده ای از مسائل در ارتباط با اوکراین با یکدیگر رایزنی نمایند. من نمی توانم درباره جزئیات بیشتر صحبت کنم اما رئیس جمهور بایدن موافق است که مسئله اوکراین باید بر مبنای توافق مینسک حل وفصل گردد.

پوتین در مورد معاهدات تسلیحاتی میان آمریکا و روسیه گفت: وقتی صحبت از ثبات راهبردی در میان باشد، فدراسیون روسیه و ایالات متحده مسئولیت مهمی در دنیا بر عهده دارند زیرا ما دو قدرت هسته ای برتر دنیا هستیم و بیشترین کلاهک های هسته ای و بیشترین سامانه ها را برای شلیک آنها در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: ما توافق نموده ایم که گفتگوها در زمینه معاهدات تسلیحاتی و هسته ای در سطح نهادهای مربوطه آمریکایی و روسی برگزار گردد. این گفتگوها تحت نظر وزارت امور خارجه روسیه و وزارت امور خارجه آمریکا در سطح کارشناسی برگزار خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1836

به "پوتین: با آمریکا اختلاف نظر داریم اما یکدیگر را درک می کنیم، آمریکا و روسیه مسئولیت مهمی در حفظ ثبات راهبردی دنیا دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین: با آمریکا اختلاف نظر داریم اما یکدیگر را درک می کنیم، آمریکا و روسیه مسئولیت مهمی در حفظ ثبات راهبردی دنیا دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید