پمپئو: رفتار ایران حتی با تعهداتش در برجام همخوانی ندارد

به گزارش دیتاپد، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر ضمن از برنامه های موشکی کشورمان انتقاد کرد و مدعی شد که ایران به رفتارهایی ادامه می دهد که حتی با تعهدات برجام همخوانی ندارد.

پمپئو: رفتار ایران حتی با تعهداتش در برجام همخوانی ندارد

به گزارش خبرنگاران، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه در گفت وگویی با برنامه رادیویی هبو هیوئت مدعی شد: زمان مناسب برای عادی سازی روابط با ایران زمانی است که نظام مجموعه مقررات و رفتارهایی را که ما از هر کشوری انتظار داریم رعایت کند.

وی مدعی شد: آن ها امروز مشغول تقویت برنامه موشکی شان هستند تا ظرفیت خود برای گسترش تروریسم در جهان را افزایش دهند. آن ها به رفتارهایی که حتی با تعهدات آن ها در قالب برجام - فارغ از دیوانه وار بودن آن توافق - همخوانی ندارد، ادامه می دهند.

به گزارش خبرنگاران، وزیر خارجه آمریکا درحالی مدعی شده که از ایران انتظار دارد مقررات و رفتارهای مدنظر خود را رعایت کند که ایالات متحده در اقدامی یکجانبه و نامشروع و خلاف عرف بین المللی از توافق های بین المللی نظیر برجام، معاهده آب وهوایی پاریس و برنامه منع موشک های هسته ای میان برد خارج شده، با نزدیک ترین هم پیمانان خود سرناسازگاری گرفته و خود را در جهان منزوی کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1464

به "پمپئو: رفتار ایران حتی با تعهداتش در برجام همخوانی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: رفتار ایران حتی با تعهداتش در برجام همخوانی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید