وزیر نیرو؛ تابستان سال جاری را بدون مشکل سپری می کنیم، نیروگاه های برق آبی در شرایط بهتری قرار دارند

به گزارش دیتاپد، اردکانیان گفت: اگر مشترکان در مصرف برق همکاری لازم را داشته باشند، تابستان سال جاری را بدون مشکل سپری خواهیم کرد.

وزیر نیرو؛ تابستان سال جاری را بدون مشکل سپری می کنیم، نیروگاه های برق آبی در شرایط بهتری قرار دارند

به گزارش، رضا اردکانیان، وزیر نیرو درخصوص وضعیت خاموشی های تابستان اظهار کرد: باوجود اینکه سال جاری بارش های مناسبی انجام شده نیروگاه های برق آبی در شرایط بهتری بسر می برد، اما افزایش زودرس دمای هوا نشانه ای بر مصرف بالا در کشور است.

وزیر نیرو گفت: این وزارتخانه مطابق برنامه درحال افزایش ظرفیت فراوری انرژی در کشور است، اما در صورت پیشی دریافت مصرف از فراوری خاموشی رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه بروز خاموشی یا روبرو نشدن با آن به مصرف مشترکان بستگی دارد، گفت: اگر مردم و سازمان های دولتی همانند سال گذشته در مصرف برق به ویژه درخصوص دستگاه های سرمایشی همکاری لازم را داشته باشند تابستان سال جاری را بدون بروز مشکل سپری خواهیم کرد و نه تنها خاموشی در بخش خانگی اتفاق نخواهد افتاد بلکه صنعت با هیچگونه اختلالی روبرو نخواهد شد.

پیک مصرف برق با روند صعودی به مرز 46 هزار مگاوات رسید

اردکانیان ادامه داد: اگر به هر دلیلی و با تصور اینکه افزایش بارش ها این احساس ایجاد گردد که مسئله ای در تامین برق نخواهیم داشت و روند مصرف افزایش یابد به خصوص در استفاده از وسایل سرمایشی احتمال بروز خاموشی در شبکه امکان دارد.

وی درخصوص راه حل پیشگیری از خاموشی اضافه کرد: ما باید مانند بسیاری از نقاط جهان که توجه زیادی به نوع مصرف دارند بپذیریم که دمای آسایش 23 و 24 درجه سانتی گراد است و به ویژه در مناطق گرمسیر به دنبال ایجاد شرایط بسیار سرد نباشیم که استفاده بیش از حد از دستگاه های سردکننده سبب بروز فشار زیادی به شبکه برق خواهد آورد.

وزیر نیرو در خاتمه توضیح داد: هر یک درجه کاهش دما و سرمای بیشتر منجر به صدها مگاوات احتیاج بیشتر برای فراوری برق خواهد شد که این موضوع فشار مضاعفی را بر شبکه برق ایجاد خواهد نمود، بنابراین علی رغم همه کوشش ها برای فراوری برق ممکن است با کمبود روبرو شویم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 230

به "وزیر نیرو؛ تابستان سال جاری را بدون مشکل سپری می کنیم، نیروگاه های برق آبی در شرایط بهتری قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر نیرو؛ تابستان سال جاری را بدون مشکل سپری می کنیم، نیروگاه های برق آبی در شرایط بهتری قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید