واکنش صداوسیما به خبر مجوز نگرفتن برنامه عادل، چه چیزی مانع پخش شد؟

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران : بعد از اعلام خبر منتفی شدن پخش برنامه جدید عادل فردوسی پور صداوسیما در این خصوص توضیحاتی ارائه نموده است.

واکنش صداوسیما به خبر مجوز نگرفتن برنامه عادل، چه چیزی مانع پخش شد؟

به گزارش اقتصاد نوز به نقل از همشهری آنلاین: دیروز رسانه ها از منتفی شدن پخش برنامه جدید عادل فردوسی پور مجری و تهیه نماینده سابق برنامه نود خبر دادند و دلیل آن هم ندادن مجوز پخش از سوی ساترا اعلام شده بود. بعد از اعلام این خبر علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا (صداوسیما) در این باره در توییتر نوشت: درباره خبری که روز گذشته یک رسانه خبری منتشر نموده بود چند نکته را برای ایجاد شفافیت عرض می کنم:

1.رویکرد ساترا حمایت از رسانه های صوت و تصویر ایرانی و محتوای بومی بر روی آنهاست. تعداد 150 مجوز صادره دردو سال اخیر، موجب شده طیف متنوعی از رسانه ها به طور قانونی مشغول به فعالیت باشند.

2.در اولین جلسه شورای موافقت کلی انتشار که 9 مهر برگزار گردید، به هر سه درخواست برنامه های ارائه شده از سوی رسانه های صوت و تصویر، پروانه انتشار اعطا شد. مجوز به برنامه های همرفیق، واسخندیش و دیرین دیرین که پیش بینی می گردد اقبال مخاطبان را به خود جلب نمایند، در این جلسه تصمیم گیری شد.

3.شرط طرح برنامه ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در خصوص برنامه 99 که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و آنالیز توسط شورای مذکور نبود.

4. حیطه مسولیتی ساترا فقط تصمیمات رسانه ای است. لذا در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی و یا پرونده های قضایی، ساترا امکان آنالیز تقاضاهای رسیده را نخواهد داشت.

5. اصل پایه ای حرکت ساترا، حمایت از رسانه ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده مندی تصمیمات است. ساترا در حیطه مسولیتی خود، به اعلان شفاف دلایل تصمیمات، متعهد است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1404

به "واکنش صداوسیما به خبر مجوز نگرفتن برنامه عادل، چه چیزی مانع پخش شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش صداوسیما به خبر مجوز نگرفتن برنامه عادل، چه چیزی مانع پخش شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید