واکنش رهبر انقلاب به تعیین حد و مرز برای کمک های بنیاد مستضعفان

به گزارش دیتاپد، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از هدیه 500 هزار تومانی این بنیاد به 166 هزار فرزند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور خبر داد.

واکنش رهبر انقلاب به تعیین حد و مرز برای کمک های بنیاد مستضعفان

به گزارش گروه سیاسی دیتاپد، سید پرویز فتاح با اشاره به هدیه 500 هزار تومانی بنیاد مستضعفان به تمام ایتام و بچه ها دارای سرپرست ناتوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور اظهار کرد: در راستا رسیدگی به اقشار آسیب دیده از کرونا، با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در این شب هایی که مصادف است با لیالی قدر و شهادت امیرالمومنین (ع)، بنیاد مستضعفان هدیه ای 500 هزار تومانی به 166 هزار فرزند یتیم دختر و پسر سراسر کشور که تحت پوشش این دو نهاد هستند، پرداخت کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان اضافه نمود: بنیاد مستضعفان مجموعاً مبلغ 83 میلیارد تومان را برای این موضوع به حساب کمیته امداد و سازمان بهزیستی واریز کرده و بر اساس آماری که شب گذشته از استان های مختلف گرفتم، این مبلغ به حساب همه این عزیزان واریز شده است.

وی گفت: خدا را شاکریم که در ادامه خدمت رسانی به مردم توانستیم این خدمت را در ایام شهادت ابوالایتام انجام دهیم.

فتاح با اشاره به تسهیلات 325 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان که ه صورت قرض الحسنه در اختیار اقشار آسیب دیده از کرونا قرار خواهد گرفت گفت: بنیاد مستضعفان در بانک سینا، بانک رسالت و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، این مبلغ را سپرده گذاری کرده و قرار است این مبلغ برای جبران بخشی از خسارت وارد شده به اقشار آسیب دیده از کرونا، به صورت قرض الحسنه در اختیار این اقشار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه برای هر یک از اقشار مورد نظر، سهمیه خاصی از این تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است اضافه نمود: بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده، افراد معرفی شده از سوی دستگاه های مرتبط، وام قرض الحسنه بدون کارمزد و تا سقف 5 میلیون تومان دریافت خواهند کرد که باز پرداخت آن نیز پس از چند ماه تنفس، طی مدت 24 ماه خواهد بود.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بخشی از تاکسیرانان و تعداد قابل توجهی از زندانیان نیازمند، از جمله این اقشار هستند.

فتاح در ادامه با تاکید بر اینکه اقدامات حمایتی بنیاد مستضعفان در پساکرونا نیز ادامه خواهد داشت گفت: ما تصور می کنیم که تبعات اقتصادی شیوع کرونا، پس از فروکش کردن این بیماری خودش را به طور کامل نشان خواهد داد لذا با توجه به اینکه اقشار ضعیف جامعه بیش از دیگر اقشار، از این تبعات اقتصادی نامطلوب، آسیب می بینند، بنیاد مستضعفان در دوران پسا کرونا نیز اقدامات حمایتی خود از اقشار آسیب پذیر را ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به واکنش رهبر انقلاب درباره تعیین حد و مرز کمک های بنیاد مستضعفان برای حمایت از اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا گفت: من از رهبر انقلاب درباره حد و حدود کمک های بنیاد مستضعفان سوال کردم و ایشان به من فرمودند که هیچ حدی برای کمک کردن وجود ندارد و هر چقدر که توان دارید، برای امداد رسانی به اقشار ضعیف کمک کنید.

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بر همین اساس ما اعلام می کنیم که هیچ حد و مرزی برای کمک هایمان به اقشار ضعیف و آسیب دیده وجود ندارد و هرچقدر که وسعمان باشد، البته با اطلاع دولت و هماهنگی با مسئولان اجرایی کشور، به این اقشار کمک خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1155

به "واکنش رهبر انقلاب به تعیین حد و مرز برای کمک های بنیاد مستضعفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رهبر انقلاب به تعیین حد و مرز برای کمک های بنیاد مستضعفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید