واردات رسمی 120 هزار بشکه در روز نفت ایران توسط چین در ماه ژوئیه

به گزارش دیتاپد، بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط گمرک چین، پس از توقف کامل واردات نفت این کشور از ایران در ماه ژوئن، چین طی ماه ژوئیه روزانه 120 هزار بشکه نفت به ارزش کلی 134 میلیون دلار از کشورمان وارد نموده است.

واردات رسمی 120 هزار بشکه در روز نفت ایران توسط چین در ماه ژوئیه

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از هلنیکس شیپینگ، بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط گمرک چین، پس از توقف کامل واردات نفت این کشور از ایران در ماه ژوئن، چین طی ماه ژوئیه روزانه 120 هزار بشکه نفت به ارزش کلی 134 میلیون دلار از کشورمان وارد نموده است.

بر اساس این گزارش، دو نفتکش به نام های اسنو و استیریم به ترتیب با 1.6 میلیون بشکه و 2.1 میلیون بشکه نفت ایران در ماه ژوئیه به چین رسیده و محموله خود را تحویل داده اند.

طبق آمار رسمی اداره گمرک چین که روز چهارشنبه منتشر شد، این کشور طی 7 ماه ابتدایی امسال میلادی 2.2 میلیون تن معادل 77 هزار بشکه در روز نفت از ایران وارد نموده است. قبل از اعمال تحریم های آمریکا متوسط واردات نفت چین از ایران 9 برابر این رقم بوده است.

این در حالی است که مؤسسه کپلر در ماه ژوئن مدعی شد یک نفتکش هندی به نام گیسل نفت ایران را به اسم نفت اندونزی به چین تحویل داده است.

تنکرترکرز، یک مؤسسه ردیابی نفتکش ها نیز این مسأله را تأیید نموده و مدعی شده که گیسل 1.6 میلیون بشکه نفت ایران را به چین قاچاق نموده است.

تنکرترکرز همچنین مدعی شده است که 16 نفتکش با دریافت نفت ایران به صورت کشتی به کشتی در میانه اقیانوس ها نفت ایران را تحویل بازارهای مختلف داده اند.

ارقام منتشر شده توسط گمرک چین نشان می دهد که صادرات ایران به این کشور طی 7 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 82 درصد کاهش یافته است.

در همین حال، واردات نفت چین از آمریکا طی ماه ژوئیه به دو برابر افزایش یافته است.

به طور کلی صادرات نفت آمریکا به چین از ژانویه تا ژوئیه 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 31 درصد صعود نموده است. در این مدت واردات نفت چین از روسیه، عراق و عربستان نیز افزایش پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 مهر 1399 بروزرسانی: 22 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1337

به "واردات رسمی 120 هزار بشکه در روز نفت ایران توسط چین در ماه ژوئیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات رسمی 120 هزار بشکه در روز نفت ایران توسط چین در ماه ژوئیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید