موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا

به گزارش دیتاپد، باشگاه خبرنگاران نوشت: سازمان جهانی بهداشت با انتشار بیانیه ای از موفقیت کشورهای قاره آفریقا در مبارزه با شیوع کرونا اطلاع داد. در دو ماه گذشته شمار مبتلایان به این ویروس در این قاره شاهد فرایند نزولی بوده است. هم اینک این قاره به یک استثنای جهانی در مدیریت و کنترل کووید 19 تبدیل شده است.

موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

البته همه گیری کرونا در قاره سیاه هم اینک در میان جوانان دیده می شود و به سرعت در حال شیوع در بعضی مناطق است. با این حال، بسیاری از مناطق در قاره سیاه نرخ بسیار پایینی از مبتلایان و قربانیان این ویروس را دارند. سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد به دلیل آنکه جوانان قسمت اعظم مبتلایان را تشکیل می دهند، شاهد تلفات بسیار کمی در این کشورها هستیم. آمارها نشان می دهد 91 درصد مبتلایان به کووید 19 در کشورهای زیر صحرای عظیم سنشان کمتر از 60 سال بوده است. همچنین بیش از 80 درصد این افراد هیچ گونه علائمی از بیماری را نشان نداده اند.

این بیانیه می افزاید: از 20 ژوئیه (30 تیرماه) شاهد فرایند کاهشی شمار مبتلایان به کرونا در قاره سیاه بودیم. در چهار هفته گذشته تنها 77 هزار مورد جدید در قاره آفریقا ثبت شده است که نسبت به چهار هفته پیش از آن شاهد کاهش 60 هزار موردی مبتلایان بوده ایم. با این حال، بعضی کشورها در قاره آفریقا مانند الجزایر، کامرون، ساحل عاج، اتیوپی، غنا، کنیا، ماداگاسکار، نیجریه، سنگال، و آفریقای جنوبی بیشترین آسیب را از این همه گیری دیده اند.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در منطقه آفریقا با ابراز خرسندی از کاهش شدت همه گیری کرونا در این قاره، خاطر نشان کرد: بی تردید در دو ماه گذشته مبارزه با شیوع کرونا در قاره سیاه فرایند مثبتی داشته است. در طی این مدت، دولت ها بر شمار تست های کرونا اضافه نموده اند، اما با این حال شمار افراد آلوده شاهد کاهش چشمگیری بوده است. 44 کشور در قاره آفریقا به طور میانگین شمار تست های خود را از 74 مورد به ازای 10 هزار نفر در ماه اوت، به 93 مورد به ازای هر 10 هزار نفر در ماه سپتامبر رساندند.

او اضافه کرد: در قاره آفریقا شاهد شیوع گسترده کووید 19 نیستیم. در اوایل شیوع این همه گیری مقامات بهداشتی به شدت نگران شرایط آفریقا بودند، اما کاهش شدت همه گیری در ماه های اخیر این نوید را می دهد که به زودی می توانیم به طور کامل شیوع کرونا را در این قاره کنترل و ریشه کن کنیم.

متخصصان می گویند یکی از دلایل اصلی شیوع ناچیز کرونا در قاره سیاه به مسائل محیطی باز می شود. تراکم جمعیتی پایین کشورهای آفریقایی، در کنار جابه جایی کمتر مردم این مناطق نسبت به کشورهای غربی از جمله مسائل تاثیر گذار در کاهش شمار مبتلایان در قاره سیاه بوده است. آب و هوا گرم کشورهای آفریقایی و نیز ساختار سنی جوان این کشورها از دیگر مواردی هستند که به کنترل بهتر شیوع در این قاره یاری نموده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1320

به "موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت کشورهای آفریقایی در مدیریت و مهار شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید