موفقیت انگلیس در بازار کار با وجود کرونا

به گزارش دیتاپد، برخلاف انتظارات قبلی نرخ بیکاری انگلیس در سطح زیر چهار درصد باقی ماند.

موفقیت انگلیس در بازار کار با وجود کرونا

به گزارش دیتاپد، مرکز آمار انگلیس بیان کرد که شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به آوریل با 8000 نفر کاهش به یک میلیون و 340 هزار نفر رسید، نرخ بیکاری نیز بدون تغییر نسبت به ماه قبل درسطح 3.9 درصدی باقی ماند. اگر چه نرخ بیکاری دومین اقتصاد عظیم اروپا هنوز از کمترین سطح خود در 45 سال اخیر فاصله دارد اما این رقم کمتر از نرخ 4.7 درصدی است که پیش تر پیش بینی شده بود به ثبت برسد. به گفته کارشناسان، اصلی ترین عامل موثر بر نرخ بیکاری انگلیس طی این مدت مربوط به تعدیل نیرو بعضی شرکت ها در نتیجه شیوع کرونا بوده است.

طی این مدت شمار شاغلان انگلیسی 6000 نفر بیشتر شده و به 32 میلیون و 990 هزار نفر رسیده است. نرخ اشتغال نیز که نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت سنی مناسب برای کار کردن را اندازه می گیرد به 79.5 درصد افزایش پیدا نموده است.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.95 درصد بوده که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که این کشور به سومین کانون مرگبار کرونا در دنیا تبدیل شده و بسیاری از افراد با کاهش درآمدهای خود در نتیجه قرنطینه سراسری روبرو شده اند می تواند نشانه ای از خروج تدریجی انگلیس از رکود کرونایی باشد. با این حال هنوز بسیاری از کارکنان نگران اند که شرایط کاری آن ها با توجه به کاهش احتاقتصادی رشد اقتصادی انگلیس بدتر گردد.

از سوی دیگر طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، طی این مدت شمار شاغلین پاره وقت با 74 هزار نفر افزایش به هشت میلیون و 600 هزار نفر و شمار شاغلین خود اشتغال با 142 هزار نفر کاهش به سه میلیون و 410 هزار نفر رسیده است.

سارا کولز، تحلیل گر امور اقتصادی در موسسه هارگریوز لانس داون گفت: شرایط بازار کار هنوز هم در یکی از بهترین شرایط خود در طول سال های اخیر قرار گرفته است و این آمارها به ما نشان می دهیم که در سال 2020 نیز در جهت صحیحی قرار داریم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1226

به "موفقیت انگلیس در بازار کار با وجود کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت انگلیس در بازار کار با وجود کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید