ماندگاری گردشگران عراقی مدیریت گردد

به گزارش دیتاپد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گردشگران زیادی از کشور عراق برای زیارت، تفریح و درمان به ایران سفر می نمایند که باید ماندگاری و نحوه سفر آنها مدیریت و برنامه ریزی گردد.

ماندگاری گردشگران عراقی مدیریت گردد

علی آقامحمدی در نشست اعضای تخصصی آمایشی منطقه سه کشور در سالن شهدای استانداری همدان گفت: در زمینه جذب گردشگران عراقی باید نظم دقیقی اجرا گردد.

نزدیک به 500 دانشجوی خارجی در استان های منطقه سه تحصیل می نمایند که نشان می دهد گردشگری آموزشی می تواند اثربخش باشد. قطار گردشگری باید توسعه یابد زیرا جذابیت خاصی دارد و گردشگران از آن استقبال می نمایند.

پیش از اربعین بسته های سوغات مشترک از چهار استان تهیه و برای زائران عتبات عالیات فراهم گردد. صنایع دستی و سوغات موجب جذابیت بیشتر برای حضور گردشگر می گردد.

طرح هایی که به منظور توسعه استان های مورد آمایش منطقه سه کشور تصویب شد باید در کمترین زمان ممکن اجرایی شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه عملیات اجرایی طرح هایی که احتیاج اقتصادی ندارند از همین فردا شروع شوند، اضافه نمود: طرح هایی که احتیاج به اعتبار اقتصادی دارند باید پیش از شروع اعلام بودجه 99 اعتبارات خود را اعلام نمایند.

دغدغه امروز ما جوانان هستند و باید در برنامه آمایش منطقه سه کشور به جوانان نگاه ویژه ای گردد.

وی با اشاره به اینکه از جوانان بیکار باید ثبت نام گردد، بیان نمود: کل منطقه سه کشور 160 هزار بیکار دارد که 53 هزار بیکار متعلق به همدان و 20 هزار بیکار دیگر نیز متعلق به ایلام است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برنامه های محرم پیشنهاد داد: در رادیو اربعین برنامه ای برای معرفی شهرهای واقع در جهت پیاده روی تهیه و پخش گردد. به منظور جذابیت بیشتر برای گردشگران، بهتر است پیاده راه آرامگاه بوعلی و اکباتان به سمت آرامگاه باباطاهر ادامه پیدا کند.

روسای دانشگاه ها و مدیران و معاونان کلیدی منطقه سه کشور امروز در همدان برای آنالیز ظرفیت ها و برنامه ریزی های آینده در زمینه های صنعت، دانشگاه، گردشگری و رسانه و همچنین یاری به توسعه این منطقه گردهم آمدند.

استان های همدان، ایلام، کرمانشاه و لرستان به ریاست دکتر علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای منطقه سه کشور هستند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 356

به "ماندگاری گردشگران عراقی مدیریت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماندگاری گردشگران عراقی مدیریت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید