فرصت انتخاب رشته مجازین کنکور تمدید شد ، انتشار اصلاحات جدید رشته ها

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته مجازین کنکور 98 تا روز شنبه 26 مرداد اطلاع داد.

فرصت انتخاب رشته مجازین کنکور تمدید شد ، انتشار اصلاحات جدید رشته ها

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نتیجه اولیه آزمون سراسری سال 98 روز سه شنبه 15 مرداد 98 به صورت کارنامه، روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور نهاده شد و آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی پذیرش با آزمون شدند، ضروری است برای انتخاب رشته، دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی(شماره 2) آزمون سراسری سال 1398 را مطالعه نموده و مراحل انتخاب رشته را انجام دهند.

وی تاکید نمود: مهلت انتخاب رشته مجازین کنکور 98 تا ساعت 24 روز شنبه 26 مرداد تمدید شد و اطلاعیه اصلاحات جدید رشته ها نیز امروز بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی(دفترچه شماره 2) هر یک از گروه های آزمایشی(شامل رشته های پذیرش با آزمون) نیز از روز پنجشنبه 17 مرداد 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده شد و هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبان های خارجی که مجاز به انتخاب رشته شده اند، می توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را به وسیله سایت سازمان سنجش دریافت نمایند.

وی تاکید نمود: داوطلبان ابتدا کد رشته های مورد علاقه را به ترتیب ابتدا در فرم پیش نویس ثبت نمایند و پس از اطمینان از صحت آن تا ساعت 24 روز شنبه 26 مرداد، براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش درج شده است، با وارد کردن کد کاربردی، کد رهیگری، کد کارنامه و یا شماره پیگیری نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

به گفته توکلی، داوطلبان پس از تکمیل فرم انتخاب رشته اینترنتی کنکور 98 یک شماره 15 رقمی به عنوان رسید دریافت می نماید که ضروری است آن را نزد خود نگهداری نمایند.

وی گفت: انتخاب رشته های بدون آزمون(پذیرش با سوابق تحصیلی) نیز از 17 اسفند 97 شروع شده است و تا 28 شهریور 98 ادامه دارد. بعضی از دانش آموزان که تاکنون نمرات خود را دریافت ننموده بودند نیز اکنون می توانند در فرآیند انتخاب رشته شرکت نمایند. همچنین امکان انتخاب 100 کدرشته محل در رشته های بدون آزمون وجود دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ساعت 12 امروز بیش از 33 درصد از داوطلبان مجاز نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 283

به "فرصت انتخاب رشته مجازین کنکور تمدید شد ، انتشار اصلاحات جدید رشته ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت انتخاب رشته مجازین کنکور تمدید شد ، انتشار اصلاحات جدید رشته ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید