فرانسه: به دنبال جایگزینی برای مذاکره مستقیم تهران-واشنگتن هستیم

به گزارش دیتاپد، وزارت خارجه فرانسه می گوید از آنجا که ایران به مذاکره مستقیم با آمریکا تن نمی دهد، دیگر طرفین باقی مانده در برجام به دنبال ارائه جایگزین های مناسبی برای حصول راهکار دیپلماتیک هستند.

فرانسه: به دنبال جایگزینی برای مذاکره مستقیم تهران-واشنگتن هستیم

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش مهر، وزارت خارجه فرانسه در جلسه مطبوعاتی امروز پنجشنبه، در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای بازگشت کامل ایران و آمریکا به توافق برجام صورت گرفته؛ مدعی شد: ما همکاری تنگانگی با دیگر طرفین اروپایی برجام و همچنین مسکو و پکن داریم و مصمم به یافتن راه حلی دیپلماتیک هستیم که به ایران اجازه از سرگیری تعهدات هسته ایش را بدهد و آمریکا هم تا جایی که امکان دارد، هرچه سریع تر به برجام برگردد. در همین رابطه، در حال حاضر هم مشغول گفتگوهایی با ایران و آمریکا هستیم.

وزارت خارجه فرانسه در ادامه مدعی شد: این صحبت ها از این بابت ضرورت دارد که ایران با ارتباط مستقیم با اعضای برجام و آمریکا که یک ماه و نیم پیش پیشنهاد شد و می توانست گفتگوها را تسهیل کند، موافقت نکرده است. اما به مدد کوشش هایمان، فرانسه و شرکایش به ایجاد چارچوب های جایگزین مؤثر امیدوارند.

این وزارتخانه در نهایت مدعی شد که بیش از یک ماه است که شرایط به دلیل آنچه نقض جدی تعهدات از سوی ایران خوانده می گردد و محدودیت بازرسی های آژانس را در پی دارد، بسیار سخت شده است.

این ادعاها در حالی مطرح می گردد که ایران می گوید نیازی به مذاکره مجدد نیست، آمریکا از برجام خارج شده و همه کاری که باید انجام دهد این است که با برطرف همه تحریم های ضد ایرانی، به آن بازگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1685

به "فرانسه: به دنبال جایگزینی برای مذاکره مستقیم تهران-واشنگتن هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: به دنبال جایگزینی برای مذاکره مستقیم تهران-واشنگتن هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید