صادرات 87 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از گمرکات مازندران

به گزارش دیتاپد، مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 10 ماهه سال جاری 135 هزار و 931 تن محصول کشاورزی با ارزش 87 میلیون و 786 هزار و 167 دلار از گمرکات مازندران صادر شد.

صادرات 87 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از گمرکات مازندران

به گزارش جام جم آنلاین مازندران ، ابراهیم قربان نژاد با بیان اینکه 10 ماهه سال جاری 135 هزار و 931 تن محصول کشاورزی با ارزش 87 میلیون و 786 هزار و 167 دلار از گمرکات مازندران صادر شد، گفت: در چند سال اخیر در زمینه صادرات محصول کشاورزی اقدامات خوبی اجرا شده است.

وی به رصد و پایش نهاده های کشاورزی به ویژه نهاده های دامی اشاره نمود و اضافه نمود: نهاده هایی که در اختیار تولیدکنندگان مرغ و گوشت قرار می گیرد به این مدیریت اعلام می گردد و رصد و پایش در این زمینه انجام می گردد و شهرستان ها بازدیدهای میدانی انجام می دهند و هرگونه تخلف به بازرسی و تعزیرات حکومتی اعلام می گردد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: تا سرانجام دی ماه سه هزار و 704 مورد پایش میدانی از افرادی که از ارز دولتی استفاده کردند صورت گرفت که 149 مورد احتمال مغایرت وجود دارد و این پرونده ها در بازرسی آنالیز می شوند.

این مسؤول ادامه داد: در سامانه بازارگاه یک هزار و 320 مورد آنالیز انجام شد که 119 مورد مغایرت در کسری بار و عدم تحویل نهاده بوده است و برای تشکیل پرونده به سازمان صمت معرفی شدند.

قربان نژاد درباره قاچاق کالا و ارزگفت: 10 ماهه سال جاری یک هزار و 599 مورد گشت محصولات میوه و تره بار، یک هزار و 172 مورد گشت دامپزشکی، سه هزار و 346 مورد گشت سموم و کشف کودهای خارج از شبکه و 221 مورد ایست بازرسی شیلات انجام شد که از بازدیدهای اجرا شده 87 مورد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وی اظهار کرد: 10 ماهه سال جاری 8 هزار و 126 مورد گشت در بخش کشاورزی استان انجام شد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه اقدامات خوبی در زمینه پیشگیری از قاچاق دام انجام شد، گفت: پلاک کوبی دام ها یکی از اقداماتی بود که با هماهنگی اجرا شده با پلیس راهور برای خروج دام از استان مسئله ای وجود نخواهد داشت و دام هایی که پلاک کوبی نشده به عنوان قاچاق محسوب می گردد و از خروج آن جلوگیری خواهد شد.

این مسؤول اظهار کرد: به استناد ماه 18 قانون نظام جامع دامپروری کشور در راستای جرای تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از قاچاق دام و ارایه هرگونه سبوس و نهاده و خدماتی که به صورت یارانه ای است باید کد یکتا و پلاک کوبی دام داشته باشد.

قربان نژاد افزود: 10 ماهه سال جاری 416 هزار و 350 راس سبک وسنگین در استان پلاک کوبی شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1692

به "صادرات 87 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از گمرکات مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 87 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از گمرکات مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید