شجاعی مهر: خداحافظ مطبوعات!

به گزارش دیتاپد، هرمز شجاعی مهر مدیر مسئول مجله خانواده سبز با اشاره به مسائل تأمین کاغذ گفت: طی یک سال اخیر، تیراژ ما از 650 هزار نسخه در هر شماره به 55 هزار نسخه رسیده است و با این شرایط باید بگوییم: خداحافظ مطبوعات!

شجاعی مهر: خداحافظ مطبوعات!

به گزارش گروه رسانه های دیتاپد،هرمز شجاعی مهر صاحب امتیاز و مدیر مسئول مجله خانواده سبز در پاسخ به این پرسش که با توجه به تمهیدات وزارت ارشاد برای صاحبان مطبوعات، آیا هنوز در زمینه تأمین کاغذ مجله خود مشکل دارید، گفت: همانطور که می دانید در این روزها مشکل کاغذ برای مطبوعاتی ها بسیار زیاد است، درست است که وزارت ارشاد یاری های کوچکی می نماید، اما باز هم کم است.

وی در ادامه اضافه کرد: مجله خانواده سبز احتیاج دارد تا تیراژش بسیار بیشتر از این باشد. اگر بخواهم به شمارگان فعلی مجله اشاره کنم باید بگویم همین الان تیراژ ما 55 هزار نسخه است و تعداد برگشتی هایمان نیز زیر 5 درصد بوده، در حالیکه باید زیر 10 درصد برگشتی داشته باشیم و با این شرایط می توانیم تیراژمان را دو یا سه برابر کنیم. این در حالی است که در گذشته و قبل از اینکه مشکل کاغذ داشته باشیم، 650 هزار نسخه در هر شماره تیراژمان بود.

این مدیر مسئول و مجری برنامه سیمای خانواده درباره اینکه آیا با شرایط فعلی فکر می کنید سرنوشت مطبوعات به کجا برسد؟ گفت: با موقعیتی که در این یک سال گذشته گریبان مطبوعات را گرفته است، بعید می دانم شرایط بهتر گردد و باید بگویم خداحافظ مطبوعات! به طور کلی این را نمی دانم که چه کسی نمی خواهد مطبوعات جان دوباره بگیرد، اما ما صاحبان نشریات در حال حاضر به سختی هر شماره از مجله مان را منتشر می کنیم، اما معتقدم بالاخره تا زمانی می توان این فشارها را تحمل کرد و ادامه داد.

وی در انتها نیز با اشاره به تعلق خاطر خود به مجله خانواده سبز نیز اضافه کرد: مجله خانواده سبز مثل بچه من است و نمی توانم به سادگی رهایش کنم. این مجله مثل سال های اولیه انتشارش همچنان مخاطبان خود را دارد و بهتر است برای ارج نهادن به این محاطبان وفادارن فکری به حال مطبوعات کنیم.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 346

به "شجاعی مهر: خداحافظ مطبوعات!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شجاعی مهر: خداحافظ مطبوعات!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید