سیاست بایدن در قبال کره شمالی چیست ؟

به گزارش دیتاپد، مشاوران کارزار انتخاباتی بایدن و مقام های سابق می گویند، اگر بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب گردد، سیاست این کشور درقبال کره شمالی احتمالا تاکید کمتر بر روابط شخصی با رهبری این کشور و تمرکز بیشتر بر متحدان و دیپلماسی سطح کاری راسخ می گردد.

سیاست بایدن در قبال کره شمالی چیست ؟

سال گذتشته میلادی کره شمالی جو بایدن، کاندیدای دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مورد انتقاد قرار داد و او را سگ هار نامید که باید بابت اظهاراتش که باعث بی اعتبار کردن کیم جونگ اون، رهبریی کره شمالی شده، کتک بخورد تا بمیرد!

یکی از مشاوران سیاستگذاری بایدن که خواست نامش فاش نگردد، گفت: هیچ شکی نیست که دوره نقل و انتقال نامه های عاشقانه که بین ترامپ و رهبر کره شمالی رد و بدل می شد، انتها می یابد.

بایدن به نیویورک تایمز گفته که دیپلماسی شخصی با رهبری کره شمالی را ادامه نمی دهد و این نشست ها را یک پروژه پوچ خوانده که تنها زمانی باید اتفاق بیفتد که با یک استراتژی واقعی در راستای خلع سلاح اتمی همراه باشد.

این مشاور گفت، بایدن درها به سوی دیپلماسی را نمی بندد اما بر قدرتمندسازی مذاکره کنندگان و تحقق یک اقدام هماهنگ و با ثبات با متحدان و شرکا به منظور فشار و تحریک کره شمالی برای خلع سلاح اتمی تاکید دارد و در عین حال به دنبال تمرکز بر نقض های حقوق بشر در این کشور است که سیاست گذاری کنونی آمریکا نتوانسته به آن بپردازد.

ایوانز ریور، یکی از مذاکره کنندگان سابق آمریکا با کره شمالی گفت: جامعه کنترل تسلیحات آمریکا احتمالا در دولت بایدن صدای قدرتمندی خواهد داشت و استدلال می نماید که زمان آن رسیده که این عقیده را بپذیریم که کره شمالی اکنون یک قدرت هسته ای است.

وی ادامه داد: اگر بایدن در ماه نوامبر برنده گردد، می توانیم انتظار داشته باشیم کره شمالی در اواخر امسال یک گام چشمگیر داشته باشد که احتمالا با انجام آزمایش هسته ای یا موشک های بالستیک قاره پیما، هشداری برای دولت جدید آمریکا خواهد بود.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1327

به "سیاست بایدن در قبال کره شمالی چیست ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست بایدن در قبال کره شمالی چیست ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید