سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی افزایش می یابد

به گزارش دیتاپد، افزایش 10 درصدی سهم فناوری های زیستی می تواند نقشی موثر در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی افزایش می یابد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی یک برنامه 10 ساله به دنبال افزایش سهم اقتصاد زیستی از درآمد ناخالص ملی است کاری که ذیل 3 برنامه ملی سلامت، زیست فناوری صنعتی و امنیت غذایی اجرایی خواهد شد.

این برنامه ملی نقشی تاثیرگذار در رونق اقتصادی کشور و ارتقای سهم فناوری های زیستی در کشور دارد. فناوری هایی که ایرانیان ثابت کرده اند در آن توانمندی و ظرفیت بالایی دارند و در طی سال های اخیر فرایند توسعه این علم در کشور سرعت بالایی داشته است.

پیش بینی شده است که با اجرای این 3 برنامه 10 ساله، به میزان 51/938میلیارد دلار به ارزش درآمد ناخالص کشور از طریق فناوری های زیستی افزوده شود. آمارها نشان می دهد که در حال حاضر سهم زیست فناوری صنعتی از درآمد ناخالص ملی عددی حدود 21 میلیارد دلار، سلامت 6 میلیارد دلار و امنیت غذایی بیش از 23 میلیارد دلار است.

اما با اجرای این برنامه ملی سهم این حوزه های فناورانه از درآمد ناخالص ملی بیشتر خواهد شد. این کار منجر به شکوفایی اقتصادی و تزریق ارزش افزوده بالایی به کشور خواهد شد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مشخص به دنبال ارتقای دانش و فناوری های زیستی برای کسب ثروت و رفاه عمومی است. اجرای این برنامه نیز به همین دلیل تعریف شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1752

به "سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید