دستیار کاخ سفید در امور اوکراین درباره اوکراین گیت شهادت می دهد

به گزارش دیتاپد، دستیار کاخ سفید در امور اوکراین می گوید، قبل از مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، نگرانی خود را درباره درخواست واشنگتن از یک دولت خارجی برای تحقیق درباره یک شهروند آمریکایی اعلام نموده بود.

دستیار کاخ سفید در امور اوکراین درباره اوکراین گیت شهادت می دهد

به گزارش گروه بین الملل دیتاپد، یک عضو شورای امنیت ملی آمریکا (NSC) اظهار داشت که میخواهد، مواضع خود را درباره پرونده موسوم به اوکراین گیت با کمیته تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا در میان بگذارد.

براساس گزارش ها، الکساندر ویندمن گفته است که در همان زمان نگرانی خود را درباره مکالمه تلفنی دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین اعلام نموده است و آن را به اعضای شورای امنیت ملی آمریکا منتقل نموده است.

براساس گزارش خبرگزاری شینهوا، نسخه ای از بیانیه سرهنگ ویندمن که از کارشناسان اوکراین در شورای امنیت ملی آمریکا است، و قرار است آن را به کمیته تحقیق مجلس نمایندگان ارائه کند، توسط رسانه های آمریکا منتشر شده است.

ویندمن در گزارش خود قرار است به نمایندگان بگوید که درباره این مکالمه تلفنی ابراز نگرانی نموده بود. وی گفته، من به شورای امنیت ملی گفتم که این برای آمریکا مناسب نیست که از یک دولت خارجی درخواست کنیم درباره یک شهروند آمریکایی تحقیق کند و درباره تاثیرات حمایت واشنگتن از دولت کی یف نیز نگران هستم.

ترامپ در روز 25 جولای گذشته طی تماسی تلفنی با رئیس جمهور اوکراین از وی خواسته بود که درباره اعمال فشار جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا برای برکناری یک قاضی اوکراینی و همچنین کسب و کار خانوادگی وی در حوزه نفت و گاز اوکراین و شرکت دولتی بوریسما تحقیق و تفحص کند.

ویندمن در ادامه گفته است که درخواست ترامپ از یک دولت خارجی به وضوح باعث تضعیف امنیت ملی ایالات متحده خواهد شد و مکررا این نگرانی را به شورای امنیت ملی آمریکا گوشزد کردم.

روز سه شنبه هفته گذشته، یک دیپلمات ارشد آمریکایی نیز علیه رئیس جهور آمریکا شهادت داد و گفت که او اعطای یاری امنیتی به اوکراین را به تحقیقات از کسب و کار جو بایدن، یکی از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا منوط نموده بود.

ویلیام تیلور، دیپلمات کهنه کار و افسر سابق ارتش آمریکا که کاردار سفارت آمریکا است در جلسه ای پشت درهای بسته مقابل اعطای سه کمیته مجلس نمایندگان آمریکا که در حال پیشبرد تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ هستند حاضر شد و شهادت داد.

به دنبال افشای تماس تلفنی ترامپ و زلنسکی، یک افشاگر که گفته می گردد یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) است با تنظیم شکوائیه ای علیه ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و دعوت از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم نموده است.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سوم مهرماه رسماً شروع تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ را اظهار داشت و این تحقیقات فعلاً در حال اجرا هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 545

به "دستیار کاخ سفید در امور اوکراین درباره اوکراین گیت شهادت می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار کاخ سفید در امور اوکراین درباره اوکراین گیت شهادت می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید