در سال جدید اعتباری برای اجرای طرح های پسماندهای عادی اختصاص پیدا نکرده است

به گزارش دیتاپد، مدیرکل دفتر پسماند سازمان محیط زیست گفت: در سال جدید اعتباری به منظور اجرای طرح های پسماندهای عادی اختصاص پیدا نکرده است.

در سال جدید اعتباری برای اجرای طرح های پسماندهای عادی اختصاص پیدا نکرده است

حسن پسندیده در مصاحبه با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرگزاری دیتاپد در ارتباط با شرایط تخصیص اعتبارات لازم به منظور راه اندازی نیروگاه های زباله سوز در سال جدید اظهار کرد: تأمین اعتبار برای اجرای طرح های پسماندهای عادی بر عهده وزارت کشور است و چنانچه منابع جدیدی هم تخصیص پیدا کند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور به عنوان متولی امر مسئول انجام اقدامات لازم در این خصوص است.

وی با بیان این که در سال جدید تا به امروز اعتباری اختصاص پیدا نکرده است، گفت: در صورت تخصیص منابع این موضوع، پیگیر تسریع در فرایند اجرای پروژه های مدیریت پسماند خواهیم بود.

مدیرکل دفتر پسماند سازمان محیط زیست در ادامه با اشاره به بندی از بودجه سال 99 که می تواند نقش مهمی در اجرای طرح های حوزه پسماند داشته باشد، گفت: در بند و قانون بودجه سال 99 عوارضی بر کالاهای مصرف شده ای که مخرب محیط زیست هستند و یا منجر به آلودگی محیط زیست می شوند وضع شده که از محل این عوارض اعتباراتی برای ایجاد و راه اندازی تأسیسات تبدیل پسماند به مواد و انرژی و همچنین در حوزه بازیافت تسهیلاتی درنظرگرفته شود.

پسندیده شرح داد: این قانون به تازگی ابلاغ شده و آئین نامه اجرایی آن هم در دستور کار دولت قرار گرفته تا پس از تصویب، ابلاغ شود. با ابلاغ این آئین نامه منابع آن از طریق فروش کالایی که مشمول این قانون می شود اجرا شده و تسهیلات لازم در این زمینه به منظور حمایت از اجرای طرح های مدیریت پسماند خصوصاً در استان های ساحلی شمالی محقق خواهد شد.

وی در ارتباط با اخطاریه هایی که اخیراً در برخی از استان ها به مراکز بیمارستانی به دلیل عدم رعایت ضوابط زیست محیطی صادر می شود نیز گفت: مدیریت اجرایی و رعایت ضوابط اجرایی در خصوص پسماندهای پزشکی و وابسته بر عهده تولیدکننده آن است و در این میان وزارت بهداشت مسئولیت نظارت بر حسن اجرای آن را برعهده دارد.

مدیرکل دفتر پسماند سازمان محیط زیست شرح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا وزارت بهداشت اهتمام ویژه ای در بحث آموزش و ارائه تجهیزات لازم در بحث سیستم های بی خطرساز دارد و ما نیز در سازمان حفاظت محیط زیست در صورت مشاهده مواردی که به سلامت جامعه و محیط زیست آسیب می زندبه موجب قانون ورود پیدا خواهیم کرد.

4105

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1163

به "در سال جدید اعتباری برای اجرای طرح های پسماندهای عادی اختصاص پیدا نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سال جدید اعتباری برای اجرای طرح های پسماندهای عادی اختصاص پیدا نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید