خروج اولین محموله سلاح های شیمایی از سوریه در اواخر ژانویه

به گزارش دیتاپد، خبرنگاران: منابع خبری اعلام کردند اولین محموله سلاح های شیمیایی سوریه اواخر ماه جاری میلادی به بندری در ایتالیا منتقل می شوند.

خروج اولین محموله سلاح های شیمایی از سوریه در اواخر ژانویه

به گزارش گروه بین الملل دیتاپد به نقل از شبکه المیادین؛ گزارش های منتشره حاکی از این است که اولین محموله از سلاح های شیمایی سوریه اواخر ماه جاری میلادی به بندر جویا-تاورو ایتالیا منتقل خواهد شد. پیشتر اعلام شده بود دو کشتی روسی و دانمارکی کار انتقال این محموله را انجام خواهند دادند.

گفتنی است که سازمان بین المللی منع گسترش سلاح های کشتار جمعی در شروع کار بازرسی خود از انبارهای سلاح های شیمیایی سوریه که با مواقت دمشق صورت گرفت، خاطرنشان کرد انهدام سلا های شیمیایی سوریه به یک سال زمان و مبلغی بالغ بر یک میلیارد دلار احتیاج دارد.

بر اساس طرح پیشنهادی روسیه به جامعه بین المللی و برای جلوگیری از حمبه بعضی کشورهای غربی به سوریه، دمشق مواقفت کرد در مقابل عدم حمله به خاک کشورش سلاح های شیمایی خود را منهدم کند. به این ترتیب سوریه با پیوستن به سازمان بین المللی منع گسترش سلاح های کشتار جمعی، ضمن ارائه لیست تجهیزات و سلاح های شیمایی، آمادگی خود را برای انهدام این سلاح ها خاطرنشان کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 434

به "خروج اولین محموله سلاح های شیمایی از سوریه در اواخر ژانویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج اولین محموله سلاح های شیمایی از سوریه در اواخر ژانویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید