خبرنگاران 756 مرکز یادگیری اختلال در کشور فعالیت دارند

به گزارش دیتاپد، اهواز - خبرنگاران - رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: 756 مرکز یادگیری اختلال در کشور فعالیت دارند که 250 مرکز در مدت یک سال اخیر راه اندازی شده اند.

خبرنگاران 756 مرکز یادگیری اختلال در کشور فعالیت دارند

به گزارش خبرنگاران جواد حسینی پنجشنبه در نشست با کارکنان مدارس استثنایی خوزستان در محل مدرسه رودکی اهواز گفت: این مراکز یادگیری با تجهیزات کاملی که دارند برای آموزش و پیشرفت دانش آموزانی که دچار اختلال یادگیری هستند بسیار تاثیر گذار هستند به همین منظور توسعه این مراکز بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه 33 مرکز یادگیری اختلال در خوزستان وجود دارد افزود: سازمان آموزش و پرورش استثنایی تحولات موفقیت آمیزی داشته است که یکی از این تحولات استفاده از مراکز یادگیری برای پرورش دانش آموزان با مسائل اختلالات یادگیری است.

حسینی ادامه داد: این سازمان در کنار خدماتی که به دانش آموزان استثنایی ارایه می کند به دانش آموزان عادی نیز خدمت رسانی می کند که از جمله خدمات این سازمان ایجاد پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان و دانش آموزان است.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سال تحصیلی جاری 20 هزار نیروی انسانی در 2 هزار پایگاه در سراسر کشور سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان را انجام دادند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: از سال آینده آزمونی در سنجش سلامت گنجانده می شود تا نشانه های اختلال یادگیری در نوآموزان به راحتی شناسایی شود و از پایه این مشکل در بچه ها برطرف شود.

وی همچنین به شناسایی 20 مدرسه استثنایی در خوزستان که امکان ساخت سالن ورزشی بزرگ و مجهز را دارند اشاره کرد و گفت: ساخت سالن ورزشی مجهز در این مدارس در دستور کار واقع شده است تا دانش آموزان استثنایی امکان ورزش و تحرکات بدنی را داشته باشند.

نیاز مدارس استثنایی کشور به تجهیزات آموزشی و توانبخشی

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: 105 قلم تجهیزات ورزشی، آموزشی و توانبخشی برای مدارس استثنایی کشور نیاز است و برای تهیه این تجهیزات اعتباری بالغ بر چهار هزار و 500 میلیون ریال باید تامین شود.

وی گفت: برای تامین این تجهیزات با موسسه های خدمات اجتماعی وارد مذاکره شده ایم و توافق کرده اند که حمایت کنند.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور دیروز چهارشنبه وارد خوزستان شد. افتتاح چند طرح آموزشی و ورزشی و حضور در چند نشست از برنامه های سفر 2 روزه وی بوده است.

در خوزستان چهار هزار و 600 دانش آموز استثنایی وجود دارد که در 80 مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1656

به "خبرنگاران 756 مرکز یادگیری اختلال در کشور فعالیت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 756 مرکز یادگیری اختلال در کشور فعالیت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید