خبرنگاران معاون وزیر بهداشت شرایط بیمارستانهای کرونایی بندرعباس را آنالیز کرد

به گزارش دیتاپد، بندرعباس - خبرنگاران- معاون درمان وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی آدینه شب درجریان بازدید از بیمارستانهای بخش دولتی بندرعباس آخرین شرایط درمان بیماران کووید 19 را مورد آنالیز قرار داد.

خبرنگاران معاون وزیر بهداشت شرایط بیمارستانهای کرونایی بندرعباس را آنالیز کرد

درجریان این بازدید که مدیرکل مرکز نظارت و اعتبار بخشی وزارت بهداشت،رییس ، معاونان درمان و توسعه دانشگاهدانشگاه علوم پزشکی هرمزگان حضور داشتند از بخش های مختلف بستری و آی.سی.یو کووید 19 بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) و مرکز آموزشی، پژوهشی درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس بازدید شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دراین زمینه گفت: با توجه قرمز شدن شرایط استان و افزایش بیماران کرونا تمام ظرفیت تخته های بستری در استان تکمیل شده و احتیاجمند افزایش تخت های بستری در بخش های آسی یو ، سی تی اسکن وکووید 19 هستیم.

دکتر حسین فرشیدی اضافه نمود: بواسطه احتیاج به اکسیژن علاوه نصب مخازن اکسیژن 10تنی بخش دیگری از تجهیزات بیمارستانی به ارزش 70میلیارد ریال هم تامین شده و ظرف هفته آینده نصب وراه اندازی می گردد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا به امروز 200 هزار و 262 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 120 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 9392 نفر رسید.

سیما سادات لاری روز آدینه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس بیان نمود: بر اساس معیارهای تشخیصی، در 24 ساعت گذشته تا به امروز 2615 نفر بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شده اند که 986 نفر از این افراد در مراکز درمانی بستری شده اند.

وی اضافه نمود: تعداد موارد بستری در بخش مراقبت های ویژه 2833 نفر است که برای آنها آرزوی سلامتی داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته متاسفانه 120 نفر به علت ویروس کرونا فوت نموده اند و مجموع جان باختگان در کشور به 9392 نفر رسیده است.

لاری گفت: مجموع بهبود یافتگان کرونا در کشور نیز تا به امروز 159 هزار و 192 نفر است.

وی بیان نمود: تعداد تست های اجرا شده نیز تا به امروز یک میلیون و 370 هزار و 718 تست است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: استان های خوزستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، آذربایجان غربی، ایرانشهر در سیستان و بلوچستان در شرایط خاص قرار دارند؛ اما همه مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، زیرا در صورت عدم رعایت، ممکن است شرایط استان های سفید هم به سمت هشدار برود.

معاون وزیر بهداشت اضافه نمود: همه مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند، زیرا در صورت عدم رعایت، ممکن است استان های سفید هم به سمت هشدار برود.

وی اظهار کرد: مرگ و میرها و بستری ها بازتاب عملکرد اجتماعی مردم در رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری در دو تا چهار هفته گذشته است. بنابراین برای کاهش ابتلا و فوت ناشی از کرونا باید فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده و در بیرون از منزل از ماسک استفاده گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1220

به "خبرنگاران معاون وزیر بهداشت شرایط بیمارستانهای کرونایی بندرعباس را آنالیز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون وزیر بهداشت شرایط بیمارستانهای کرونایی بندرعباس را آنالیز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید