خبرنگاران ساخت بندر در گلستان نیازمند 13 هزار میلیارد ریال اعتبار است

به گزارش دیتاپد، گرگان - خبرنگاران - استاندار گلستان با تاکید بر ضرورت راه اندازی بندر در این استان به دلیل ظرفیت فراوان کشاورزی استان شامل فراوری انواع محصول و همچنین برخورداری از مرز آبی و خشکی گفت که ساخت این بندر به 13 هزار میلیارد ریال اعتبار احتیاج دارد.

خبرنگاران ساخت بندر در گلستان نیازمند 13 هزار میلیارد ریال اعتبار است

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس شامگاه یکشنبه در جلسه وبینار با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: گلستان ظرفیت زیادی در زمینه واردات و صادرات دارد و به همین دلیل ساخت و ایجاد بندر در این استان اجتناب ناپذیر و در عین حال مقرون به صرفه است.

وی بیان نمود: از مجموع احتیاج 13 هزار میلیارد ریالی ساخت بندر در گلستان، 6 هزار میلیارد ریال آن برای ایجاد راه دسترسی از بودجه استانی و هزار و 300 میلیارد ریال برای ساخت پس کَرانه با بودجه بخش خصوصی تامین خواهد شد.

وی گفت که تامین، تهیه و تخصیص اعتبار ایجاد راه دسترسی و هزینه هایی مانند آب، برق، اسکله و هزینه هایی از این قبیل نیز برعهده استان خواهد بود.

استاندار گلستان در این ملاقات ضمن درخواست صدور مجوز احداث بندر و ایجاد موج شکن از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت که ساخت بندر برای گلستان حیاتی و پراهمیت در جهت رشد و توسعه استان است.

حق شناس ادامه داد: گلستان دومین فراوری کننده مرغ کشور است و بیش از 500 هزار تن دان به وسیله بنادر جنوب و یا دیگر بنادر شمال وارد می نماید که این واردات می تواند به وسیله بندری در استان انجام گردد.

گلستان در فراوری 15 نوع محصول کشاورزی رتبه های اول تا ششم کشور را در اختیار دارد.

همچنین استان گلستان از قطب های مهم صنعت پرورش مرغ در کشور با سرمایه گذاری زیرساختی 30 هزار و 695 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای 12 هزار و 853 تن به شمار می رود.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1561

به "خبرنگاران ساخت بندر در گلستان نیازمند 13 هزار میلیارد ریال اعتبار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ساخت بندر در گلستان نیازمند 13 هزار میلیارد ریال اعتبار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید