خبرنگاران خدمات بیمه تامین اجتماعی البرز غیر حضوری شد

به گزارش دیتاپد، کرج - خبرنگاران - مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز بیان کرد که برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، خدمات بیمه ای و اداری به بیمه شدگان و کارفرمایان این استان الکترونیکی و غیر حضوری شده است.

خبرنگاران خدمات بیمه تامین اجتماعی البرز غیر حضوری شد

مرتضی سلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با دیتاپد گفت : اداره کل تامین اجتماعی البرز تمهیداتی را مبنی بر ارائه خدمات غیرحضوری با توجه به شرایط کنونی و خطر شیوع ویروس کرونا به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در شعب و کارگزاری های تامین اجتماعی و دسترسی به خدمات غیر حضوری به بیمه شدگان، مستمری بگیران و کارفرمایان اندیشیده است.

وی ادامه داد : بر همین اساس مرکز ارتباطات (CRM) با شماره گیری 1420 برای هرگونه پرسش و پاسخ به بیمه شدگان ، کارگران و کارفرمایان آماده خدمات دهی است.

همچنین سامانه پیغام کوتاه (SMS) 10001420 و پایگاه اطلاع رسانی سازمان تامین اجتماعی برای هر گونه پرسش و پاسخ و چگونگی ارائه خدمات به صورت غیر حضوری آماده خدمات رسانی است.

تمام واحدهای تامین اجتماعی کشور و البرز جوابگوی تماس های تلفنی مخاطبان برای جلوگیری از تردد غیر ضروری مردم می باشد.

فعال نمودن تابلو اعلانات (LED) و نمایش سایت و اطلاع رسانی خدمات غیرحضوری بطور مستمر،ارائه گواهی کسر اقساط به صورت غیر حضوری درسامانه خدمات غیر حضوری تامین اجتماعی ،نوبت دهی غیر حضوری به وسیله تلفن همراه باکد دستوری #1420* از اقدامات تامین اجتماعی برای خدمات رسانی سریع و آسان بدون حضور مردم به مراکز این سازمان است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز بیان داشت: تمام دفترچه های معتبر بیمه شدگان تا انتها فروردین1399 دارای اعتبار تلقی شده و می توانند از خدمات درمانی بهره مند شوند و احتیاج به مراجعه حضوری برای تمدید اعتبار نمی باشد .

سلامی اضافه کرد: با توجه به اتخاذ تمهیدات مختلف برای دورکاری و کاهش ساعت کار بیمه شدگان در کارگاه های تحت پوشش، به رغم بعضی ملاحظات، انجام تمامی بازرسی های مربوط به احراز اشتغال بیمه شدگان در کارگاه های مشمول، بنا به مصالح عمومی متوقف گردد.

کلیه خدمات شامل مستمری بگیران، فیش حقوقی ، صدور گواهی حقوق ، احکام مستمری بگیران ، بیمه شدگان ،درخواست غرامت ایام بیماری - بارداری - اروتز و پروتز - هزینه کفن و دفن - درخواست دفترچه درمانی - مشاهده کلیه سوابق - ثبت درخواست بازرسی برای افراد فاقد بازرسی و امور کارفرمایان الکترونیکی شده است.

مدیرکل تامین اجتماعی البرز گفت : بیمه شدگان ، کارفرمایان و مستمری بگیران می توانند با مراجعه به سایت سازمان تامین اجتماعی خدمات لازم را به صورت الکترونیکی دریافت نمایند و احتیاجی به حضور در مراکز بیمه تامین اجتماعی نیست.

از جمعیت سه میلیون نفری استان البرز حدود یک میلیون و 450 هزار نفر تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند.

59 بیمار مشکوک و کرونایی طی سه هفته گذشته تا به امروز در این استان جان خود را از دست داده اند.

از این تعداد 28 نفر مثبت و 31 نفر مشکوک به کرونا بودنداز ابتدای شیوع ویروس کرونا در البرز تا به امروز یک هزار و 200 نفر با علائم اولیه مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان البرز مراجعه کردند که نتیجه تست 339 نفر مثبت اعلام شد .

تا کنون 674 نفر بیمار مشکوک و کرونایی از بیمارستان ها نیز ترخیص شده اند.

56 درصد مبتلایان کرونا مردان و 44 درصد بانوان هستند که متوسط سنی مبتلایان نیز 53 سال است

بیشترین فوتی ها به ترتیب بیماران قلبی ، ریوی ، دیابت و تعدادی بیمار سرطانی و کبدی بودند.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از103 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 998

به "خبرنگاران خدمات بیمه تامین اجتماعی البرز غیر حضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خدمات بیمه تامین اجتماعی البرز غیر حضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید