خبرنگاران بیش از 8 میلیون نفر در روسیه واکسن کرونا زدند

به گزارش دیتاپد، مسکو - خبرنگاران- تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر و رئیس ستاد مقابله با کرونای روسیه اعلام نمود که شمار افرادی که در روسیه واکسن کرونا زده اند، به بیش از 8 میلیون نفر رسید.

خبرنگاران بیش از 8 میلیون نفر در روسیه واکسن کرونا زدند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از شبکه تلویزیونی روسی راشاتودی، گولیکووا روز آدینه در جلسه وزارت بهداشت روسیه گفت: حجم واکسیناسیون کرونا در روسیه در حال افزایش می باشد و این فرایند خوبی است.

وی ادامه داد: این شرایط امکان می دهد تا محدودیت اعمال شده بخاطر شیوع همه گیری کرونا در روسیه را در آینده نزدیک لغو کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در روسیه در همین حال توضیح داد که در لغو محدودیت های موجود باید با احتیاط فراوان رفتار کرد.

میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه هم در تماسی مجازی با شرکت کنندگان این جلسه گفت که روسیه با موفقیت بیشتر نسبت به بسیاری از کشورها از عهده حل مسائل پیش آمده بر اثر شیوع همه گیر ویروس کرونا برمی آید.

به گزارش رسانه روسی، در جلسه وزارت بهداشت روسیه گفته شد که در سیستم موقعیت یاب یاندکس روسیه می توان چهار هزار مکان را یافت که در آن واکسن کرونا می زنند.

در این جلسه وزارت بهداشت روسیه، همچنین خاطرنشان شد که توزیع کووی واک واکسن سوم روسی کرونا در مناطق روسیه از امروز شروع شد.

واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه با جمعیت 146 میلیون نفر از اواسط دی ماه سال 1399 شروع شد و تا به امروز روس ها با واکسن اسپوتنیک وی واکسیناسیون را انجام داده اند.

کووی واک، واکسن سوم روسی کروناست که توسط مرکز علمی چوماکوف آموزشگاه علوم روسیه ساخته شده است.

بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با کرونا در روسیه، در شبانه روز اخیر در این کشور 8 هزار و 995 نفر به کرونا مبتلا شده یا تست کرونای آنها مثبت اعلام شده و 397 نفر نیز بر اثر این بیماری مرگبار جان سپرده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1754

به "خبرنگاران بیش از 8 میلیون نفر در روسیه واکسن کرونا زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 8 میلیون نفر در روسیه واکسن کرونا زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید