حمله تروریستی در اتوبان برلین، وقوع تصادفی عمدی توسط فرد مظنون

به گزارش دیتاپد، دادستانی کل فدرال آلمان از وقوع یک تصادف زنجیره ای عمدی در اتوبانی در برلین خبر داده که انگیزه های تروریستی داشته و منجر به مجروحیت شدید چندین نفر شده است.

حمله تروریستی در اتوبان برلین، وقوع تصادفی عمدی توسط فرد مظنون

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه دی سایت آلمان، دادستانی کل فدرال آلمان اعلام کرده که تصادفی زنجیره ای که در یکی از اتوبان های شهری برلین اتفاق افتاده یک حمله تروریستی از طرف گروه های راست افراطی بوده است.

یک سخنگوی دادستانی کل فدرال آلمان امروز (چهارشنبه) اعلام کرده است که بر اساس اطلاعات فعلی این تصادف یک حمله تروریستی با انگیزه های افراطی بوده است. دادستانی کل فدرال آلمان همچنین اعلام کرده که شواهدی دال بر برخی بیماری های روانی یک تبعه عراقی 30 ساله که این تصادف را ایجاد کرده وجود دارد.

به نوشته نشریه دی سایت آلمان چندین نفر در تصادف عمدی عصر روز گذشته این راننده عراقی با چند خودروی دیگر به شدت مجروح شدند.

سخنگوی دادستانی کل فدرال آلمان اعلام کرده که تحقیقات درباره این راننده عراقی به اتهام قتل در حال انجام است. به گفته وی این تصادف عمدا اجرا شده است.

وی افزود: شرایط موجود دال بر وقوع یک تصادف غیر عمد نیست. در این حادثه یک موتور سوار به شدت مجروح شده و بر اساس اطلاعات آتش نشانی سه نفر به صورت جدی و سه نفر دیگر هم سطحی مجروح شده اند.

بر اساس اطلاعات پلیس این راننده عراقی در سه نقطه از این اتوبان در نزدیکی شهر برلین تصادف هایی را ایجاد کرد. به گفته پلیس وقتی که وی توسط پلیس متوقف شد اعلام کرد که یک جعبه مهمات به همراه دارد.

این جعبه فلزی توسط پزشکی قانونی بررسی شد و بعد از باز شدن در جعبه اثری از مهمات و مواد منفجره در آن نبوده و تنها برخی ابزار آلات معمولی در آن وجود داشت. در خودروی این تبعه عراقی هم هیچ مواد منفجره ای کشف نشد.

به نوشته رسانه های آلمانی مظنون ترور قبل از این اقدام برخی اطلاعات درباره این جنایت برنامه ریزی شده را در اینترنت منتشر کرده بود. وی در صفحه فیس بوک خود تصاویر خودروهایی که وی بعدا با آن تصادفی عمدی را ایجاد می کند با برخی عبارات مذهبی منتشر کرده بود.

تحقیقات دادستانی فدرال آلمان درباره این حادثه تروریستی همچنان ادامه دارد. این تصادف عمدی منجر به مسدود شدن چند ساعته این اتوبان مهم در شهر برلین شد. برای انجام بررسی های لازم بخش هایی از این اتوبان در صبح چهارشنبه هم همچنان مسدود بود. پلیس همچنین برای فیلمبرداری های هوایی از محل حادثه از عملیات پهپادی استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1399 بروزرسانی: 17 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1328

به "حمله تروریستی در اتوبان برلین، وقوع تصادفی عمدی توسط فرد مظنون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله تروریستی در اتوبان برلین، وقوع تصادفی عمدی توسط فرد مظنون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید