جدایی سیاسی در غرب و شرق آلمان، وضعیت متفاوت احزاب افراطی و دموکرات مسیحی در ایالات غربی و شرقی

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در ایالات شرقی قدرتمندترین حزب شده و در ایالات غربی اوضاع متفاوت بوده و حزب دموکرات مسیحی پیشتاز است.

جدایی سیاسی در غرب و شرق آلمان، وضعیت متفاوت احزاب افراطی و دموکرات مسیحی در ایالات غربی و شرقی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که محبوبیت احزاب سیاسی در آلمان در ایالات غربی و شرقی این کشور بسیار با هم متفاوت است.

به نوشته روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان در ایالات شرقی آلمان قدرتمندترین حزب بوده و 1 درصد از حزب دوموکرات مسیحی محبوب تر است.

نتیجه این نظرسنجی که یک ماه مانده تا انتخابات ایالتی در ایالات شرقی براندنبورگ و زاکسن منتشر شده است نشان می دهد که در غرب آلمان وضعیت به گونه ای کاملا متفاوت است.

به این ترتیب حدود چهار هفته مانده تا انتخابات ایالتی در زاکسن و براندنبورگ نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که حزب افراطی جایگزینی برای آلمان به قدرتمندترین حزب در این ایالات صعود می نماید.­

بر این اساس حزب افراطی جایگزینی برای آلمان با کسب 23 درصد آراء جلوتر از حزب دموکرات مسیحی که 22 درصد آراء شهروندان را کسب نموده است نهاده شد. در این نظر سنجی که توسط موسسه امنید و به سفارش نشریه بیلد آلمان اجرا شده است حزب چپ آلمان هم 14 درصد آراء شهروندان، سبزها 13 درصد، حزب سوسیال دموکرات 11 درصد و حزب دموکرات آزاد هم 7 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که در غرب آلمان وضعیت به گونه ای متفاوت است و در ایالات این منطقه آلمان احزاب متحد مسیحی با کسب 27 درصد آراء پیشتاز بوده و حزب سبز هم 25 درصد آراء را کسب نموده و در صندلی دوم قرار می گیرد. حزب سوسیال دموکرات هم در این ایالات آلمان 13 درصد آراء و حزب افرطی جایگزینی برای آلمان هم 12 درصد آراء شهروندان را کسب نموده است. حزب لیبرال دموکرات هم در این منطقه آلمان 9 درصد و چپ ها هم 7 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی در سراسر آلمان هم حزب افراطی جایگزینی برای آلمان 14 درصد آراء شهروندان را کسب کرد و نسبت به هفته پیش صعود داشته است. حزب سوسیال دموکرات هم با 1 درصد سقوط 13 درصد آراء شهروندان را کسب کرد. احزاب متحد مسیحی هم 26 درصد آراء، سبزها 23 درصد و حزب لیبرال دموکرات و چپ ها هم هر کدام 8 درصد آراء شهروندان را کسب کردند.

این نظرسنجی نشان می دهد که ایالات غربی و شرقی آلمان نه تنها از نظر اجتماعی دچار شکاف طبقاتی هستند بلکه از نظر سیاسی هم اختلاف نظرهای زیادی دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 270

به "جدایی سیاسی در غرب و شرق آلمان، وضعیت متفاوت احزاب افراطی و دموکرات مسیحی در ایالات غربی و شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدایی سیاسی در غرب و شرق آلمان، وضعیت متفاوت احزاب افراطی و دموکرات مسیحی در ایالات غربی و شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید