انجام 72 هزار عملیات آتش نشانی در تهران طی سال گذشته

به گزارش دیتاپد، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انجام م 72 هزار عملیات آتش نشانی و 25 هزار بازدید ایمنی در تهران طی سال گذشته اطلاع داد.

انجام 72 هزار عملیات آتش نشانی در تهران طی سال گذشته

به گزارش دیتاپد، مهدی داوری در مراسم روز آتش نشان با تبریک هفتم مهر ماه روز آتش نشانی و ایمنی و با گرامیداشت یاد 58 شهید سازمان آتش نشانی، اظهار کرد: امروز روز آتش نشان است و می خواهم از همکارانم بگویم چرا که ما با شغلی متفاوت و وظیفه ای خاص رو برو هستیم و عملکردی با ریسک بالا داریم که شرایط را برای آتش نشانان سخت می نماید.

وی با بیان اینکه روحیه ایثارگری و عشق خدمت به مردم اولین ویژگی یک آتش نشان است گفت: مهارت و توان بالا نیز یکی از ویژگی های آتش نشانان است.

داوری با اشاره به جمله و مثالی از آتش نشانی که هیچ دو حریقی شبیه به هم نیست، گفت: آتش نشانان با حوادث بسیاری روبرو هستند و طیف حوادثی که آتش نشانان با آن روبرو می گردد مثل هم نیست.

وی اضافه کرد: در سال گذشته 72 هزار عملیات انجام شد که 30 درصد این ها آتش سوزی بود و بقیه عملیات ها نیز یاری به مردم در هم مسئله ای است. همچنین بیش از 25 هزار ساختمان بازدید ایمنی نیز صورت گرفته است.

داوری با تاکید بر اینکه آتش نشانان به این مسئولیت اجتماعی خود آگاهند گفت: کوشش مستمری صورت گرفته است که سطح آگاهی در این خصوص افزایش پیدا کند. مهم ترین مسئله برای شهر ما این است که شهروندانی را داشته باشیم که ایمنی را مطالبه نمایند و در این زمینه آموزش های شهروندی بسیار می تواند اثربخش باشد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: یکی از مسایل دیگری که باید به آن توجه گردد مسئله ایمنی خود آتش نشانان است. یکی از نگرانی های ما سلامت آتش نشانان است که در این زمینه سعی شده که استانداردهای شغلی وارد گردد حتی اداره ایمنی آتش نشانان تشکیل شده که سعی داریم از این طریق سلامت آتش نشانان را حفظ کنیم.

ادامه دارد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 436

به "انجام 72 هزار عملیات آتش نشانی در تهران طی سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام 72 هزار عملیات آتش نشانی در تهران طی سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید