الحشد الشعبی عراق: 90 درصد بقایای داعش فلج شده است

به گزارش دیتاپد، سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام نمود که بقایای داعش دو سلاح اصلی خود را از دست داده و 90 درصد آن فلج شده است.

الحشد الشعبی عراق: 90 درصد بقایای داعش فلج شده است

به گزارش گروه بین الملل دیتاپد، علی الحسینی مسئول ارتباطات در محور شمال عراق سازمان الحشد الشعبی، گفت که بقایای داعش دو سلاح از مهمترین سلاح های خود را از دست داده است عملا دیگر نمی تواند حمله تروریستی مستقیمی انجام دهد.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: گروه های جنایت کار داعش بخش زیادی از توانایی جنگی خود را در کلیه بخش های عراق به ویژه در مرزهای میان استان های صلاح الدین، کرکوک و دیالی از دست داده اند. داعش با از دست دادن فرماندهان نیروهای انغماسی و گردانهای مهندسی مسئول ساخت بمب و ایجاد تله های انفجاری، در عملیات های ویژه نیروهای عراقی، رسما این دو سلاح مهم خود را از دست داده است.

انغماسی به فرد یا یگانی گفته می گردد که کمربند انفجاری و سلاح سبک به همراه دارد و تا آخرین گلوله می جنگد و پس از خاتمه رسیدن گلوله هایش خود را منفجر می نماید و تفاوت آن با نیروی انتحاری در این است که پیش از انتحار، با طرف مقابل درگیر می گردد و نوعی نیروی انتحاری دو مرحله ای به شمار می رود.

الحسینی اضافه کرد: به دلیل حملات پیشگیرانه نیروهای امنیتی عراق، 90 درصد از هسته های داعش فلج شده اند و دیگر نمی توانند مستقیما حمله ای انجام دهند. مهمترین محوری که هسته های داعش بر روی آن سرمایه گذاری نموده بودند، نیروهای انغماسی بود که فعالیت آنها خاتمه یافته است.

وی شرح داد که خاتمه نهایی و کامل داعش، نزدیک است و کوشش های اطلاعاتی ما در شناسایی و خنثی سازی هسته های خاموش داعش که در حال حاضر خطرناک ترین بخش در ساختار این گروه تروریستی است، موفقیت آمیز بود. عاملان اغلب حملات تروریستی به ویژه در محور طوزخورماتو و سایر مناطق دستگیر شده اند.

این مقام مسئول الحشد الشعبی تاکید نمود که نیروهای انغماسی مهمترین نیرو در ساختار داعش به شمار می رفت که مسئول اغلب حملات پس از اعلام پیروزی بر داعش در مناطق مختلف عراق بودند و بیشتر اعضای این گروه غیرعراقی و خارجی هستند.

از سوی دیگر، دفتر اطلاع رسانی سازمان الحشد الشعبی عراق از هدف قرار دادن عناصر داعش در منطقه العیثه در منطقه حمرین در استان صلاح الدین اطلاع داد و بیان کرد که این عملیات برپایه اطلاعات دقیق صورت گرفت و موجب کشته شدن شماری از تروریست ها در این منطقه شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 1100

به "الحشد الشعبی عراق: 90 درصد بقایای داعش فلج شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی عراق: 90 درصد بقایای داعش فلج شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید