افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبخیزداری در شهرستان ایلام

به گزارش دیتاپد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از افتتاح و کلنگ زنی 13 پروژه آبخیز داری در شهرستان ایلام اطلاع داد.

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبخیزداری در شهرستان ایلام

به گزارش خبرنگار از ، رضا احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از افتتاح و کلنگ زنی بیش از 13 طرح آبخیزداری در شهرستان ایلام اطلاع داد.

وی اضافه نمود: برای افتتاح و کلنگ زنی این طرح ها بیش از یکصد و 50 میلیارد ریال اعتبار از محل پروژه های ملی درنظر گرفته شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام تاکید نمود: از این تعداد طرح 6 طرح در منطقه چوار واقع شده که برای افتتاح آنها 80 میلیارد ریال اعتبار درنظر گرفته شده است.

احمدی اظهار کرد: در محل اجرای طرح های آبخیزداری در بخش چوار بیش از 280 هزار متر مکعب آب ذخیره میشود که نقش مهمی در توسعه کشاورزی در منطقه ایفا خواهد نمود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام ادامه داد: اجرای طرح آبخیزداری در شهرستان می تواند بیش از 200 هکتار ار زمین های رکستاهای طاق و طاوی ،بهارستان و ریزه وند آبی خواهند شد.

لازم به ذکر است 20 هزار متر مکعب طرح آبخیزداری در شهرستان ایلام وجود دارد که سالانه از فرسایش و رسوب 200 هزار متر مکعب خاک جلوگیری می نماید.

ب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: datapad.ir شناسه مطلب: 148

به "افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبخیزداری در شهرستان ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبخیزداری در شهرستان ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید